adcov.com

Guzy łagodne cystadenoma

Łagodne guzy cystadenoma są torbielowate guzy, które mogą rozwijać się w trzustce i zawierają ciecz. Guzy te mogą pozostać łagodne lub może rozwinąć się w raka trzustki. Guzy te obejmują śluzowy i surowicze Gruczolako-torbielaki.

Śluzowy cystadenoma

Zgodnie z University of Southern California Department of Surgery, śluzowe Gruczolako-torbielaki są najczęstsze nowotwory torbielowate, które rozwijają się w trzustce. Lekarze identyfikacji tych torbieli w zależności od ich wyglądu w radiologicznego testu obrazu. Większość łagodnych śluzowe Gruczolako-torbielaki, które nie są leczone stają się nowotworowe.

Czynniki ryzyka śluzowy cystadenoma

Mediana wieku pacjentów z śluzu gruczolako-torbielaków wynosi 54 lat i 80 procent pacjentów z tego typu nowotworu są kobiety, jak donosi University of Southern California Department of Surgery.

Leczenie śluzowego cystadenoma

Lekarze traktują zazwyczaj łagodne guzy cystadenoma śluzowego z zabiegiem usunięcia przedrakowych wzrost.

Surowiczy cystadenoma

Surowicze guzy cystadenoma mieć wygląd plastra miodu i rzadko rozwinie się rak trzustki.

Wczesne objawy raka

Pacjent z guzem cystadenoma może rozwijać wczesnych objawów raka trzustki, w tym górnej ból brzucha, żółtaczka i utrata apetytu, jeśli złośliwy guz staje się, według amerykańskiego National Library of Medicine. Inne wczesne objawy raka trzustki należą: zmęczenie, nudności i ciemne zabarwienie moczu.