adcov.com

Guz płata skroniowego

Według National Cancer Institute, ponad 35.000 osób w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano guza mózgu każdego roku. Chociaż nie wszystkie doczesne płata są guzy nowotworowe to nie znaczy, że nie są poważne. Doczesne guzy płata może uszkodzić tkanki mózgu i powodować poważne objawy. Doczesne guzy płata może spowodować trwałe uszkodzenie mózgu lub śmierć.

Temporal Lobe

Twoje półkule mózgowe - dwie duże górne sekcje mózgu - są podzielone na cztery części. Jednym z tych elementów jest Płat skroniowy. Płat skroniowy jest odpowiedzialny za pomoc w zrozumieniu dźwięków i wypowiadane słowa. Ten płat kontroluje swoje emocje, pamięć, percepcję głębi i poczucie czasu.

Łagodnych nowotworów

Guzy łagodne czasowe płata nie zawierają żadnych komórek nowotworowych. Większość guzów łagodnych czasowe płata można usunąć poprzez operację i nie jest prawdopodobne, aby powrócić. Guzy łagodne czasowe płata mają zazwyczaj łatwo zidentyfikować krawędź lub obramowanie. Guzy te nie rozprzestrzeniają się lub uszkodzenia otaczających zdrowych komórek krzywkowe. Chociaż łagodne czasowe płata nie są guzy nowotworowe, mogą nadal stanowić zagrożenie dla życia. Jeśli guz rośnie zbyt duży może tłum otaczający tkanki mózgowej. Guzy łagodne czasowe płata może spowodować poważne obrzęk mózgu i napadów.

Nowotwory złośliwe

Nowotwory złośliwe czasowe płata zawierać komórki nowotworowe. Guzy te doczesne płata szybko rosną i atakują zdrowe komórki mózgu w pobliżu. Nowotwory złośliwe czasowe płata może rozprzestrzeniać się na inne obszary w mózgu lub do innych narządów. Dzieje się tak, gdy komórki nowotworowe odrywają się od guza płata skroniowego i wprowadzić do krwi lub układu limfatycznego. Komórki następnie udać się do innych lokalizacji i zaczynają rosnąć nowe guzy. Nowotwory złośliwe czasowe płata wymagają agresywnego planu leczenia.

Objawy

Objawy mogą wystąpić zależy od wielkości i lokalizacji guza w mózgu. Czasowe płata najczęściej nowotwory powodują drgawki, drgawki, drętwienie rąk i nóg oraz problemy ze wzrokiem lub hearing.Other możliwych objawów guza płata obejmują czasowych, które są gorsze bóle w nocy, nudności, wymioty, zmiany w mowie. Również mogą wystąpić problemy z równowagą i chodzeniem, pamięci, zmiany nastroju, osobowości lub zdolności do koncentracji.

Diagnoza

W celu diagnozy swój nowotwór, lekarz poprosi Cię o wypełnienie kilku testów diagnostycznych. Egzaminy fizyczne i neurologiczne rozpocznie proces. Można również mieć rentgenowskie zrobione lub pójść na CT lub MRI. Próbka nowotworu, konieczne może być usunięty za pomocą biopsji. Biopsja pozwoli lekarzom badać komórki nowotworowe pod mikroskopem w celu określenia złośliwości. Lekarze będą próbować określić, gdzie znajduje się guz, jeśli jest to pierwotne miejsce nowotworu, a jeśli nowotwór złośliwy.

Leczenie

Leczenie będzie zależeć od, jeśli guz nowotworowy i jeśli jest to guza pierwotnego. Typowe leczenie guza płata obejmują czasowych chirurgii, chemioterapii i radioterapii. Można poddać kombinację jednego lub więcej opcji leczenia. Dla guzów nowotworowych czasowe płata rzadziej potrzebują chemioterapii lub radioterapii. Omówić wszystkie możliwości leczenia z lekarzem. Zrozumieć swój plan leczenia i przygotować się do skutków ubocznych.