adcov.com

Guz nowotworowy na tarczycy

Zgodnie z American Cancer Society, około 1 na 20 Guzy tarczycy okazuje się złośliwych lub nowotworowych (Odnośnik 2: złośliwe nowotwory tarczycy). Istnieją cztery rodzaje guzów nowotworowych tarczycy: anaplastyczny, pęcherzykowym, rdzeniastego i brodawkowatego (Reference 1). Jednakże większość nowotworów, które rosną na tarczycy nie nowotworowe, ale mogą one stwarzać uczucie dyskomfortu i inne problemy zdrowotne.

Nowotwory łagodne i złośliwe

Większość guzów, które tworzą się w tarczycy są łagodne lub nie nowotworowych (wniosek 1: Jakie są guzy tarczycy). Są one określane jako gruczolaków tarczycy, i wycieka w nadmiernych ilościach hormonów tarczycy, co często prowadzi do nadczynności tarczycy (nadczynność tarczycy). Jedynym sposobem leczenia gruczolaków tarczycy jest chirurgiczne usunięcie części tarczycy lub cały gruczoł, w zależności od tego, ile nowotwory występują (odpowiednik 1: Jakie są gruczolaków tarczycy?). Złośliwe lub nowotworowe, guzy nie są tak powszechne i dotykają więcej kobiet niż Czy mężczyźni (odpowiednik 1: Jakie są guzy tarczycy). Oni są diagnozowane przez USG, biopsja lub skanowania tarczycy (odniesienia 1: Diagnoza).

Anaplastyczny tarczycy Rak Nowotwory

American Cancer Society, że anaplastyczny rak tarczycy, to rzadko, stanowiąca około 2 procent nowotworów gruczołu tarczycy (odniesienia 2: anaplastyczny rak). Starsze kobiety są najbardziej narażone na tę formę raka tarczycy. Jest to również jeden z najbardziej zabójcze, szybko rozprzestrzenia się po całym organizmie, zanim pacjent ma szansę na leczenie. Leczenie nowotworów wynikających z anaplastyczny rak thryoid obejmuje leki antynowotworowe, radioterapii i tarczycy, czy usunięcie całej tarczycy (odniesienia 1: Rak anaplastyczny tarczycy).

Pęcherzykowy tarczycy Rak Nowotwory

Według Health System University of Virginia, raka tarczycy, guzy pęcherzykowe są najbardziej powszechne wśród osób starszych i stanowią 10 procent wszystkich typów nowotworów złośliwych tarczycy. Pęcherzykowy rak tarczycy, nowotwory również rozprzestrzeniać się szybko w organizmie, a nawet w krwiobiegu. Możliwości leczenia obejmują tyroidektomię i jodu radioaktywnego, aby pozbyć się wszystkich tkanek, które są pozostawione po operacji (odpowiednik 1: Follicuar raka tarczycy).

Guzy tarczycy Rak rdzeniasty

Istnieją dwa rodzaje raka rdzeniastego tarczycy: sporadycznego i napadowy, który genetycznej (odniesienia 2: rak rdzeniasty tarczycy). Osoby z wywiadem rodzinnym w kierunku tego typu raka powinny regularnie otrzymywać pokazy dla niego jako środek ochronny (odpowiednik 1: Rak rdzeniasty tarczycy). Zgodnie z American Cancer Society, 5 procent przypadków raka tarczycy, raka rdzeniastego tarczycy (Odnośnik 2: rak rdzeniasty tarczycy). Tylko leczenie zalecane jest usunięcie tarczycy. Te rodzaje guzów nowotworowych może rozprzestrzeniać się za pośrednictwem krwi i układu limfatycznego, który jest sieć naczyń, które łączą węzły chłonne do innych części ciała (odpowiednik 1: Rak rdzeniasty tarczycy).

Raka brodawkowatego tarczycy

Jest to najbardziej popularny rodzaj raka tarczycy, zgodnie z University of Virginia Health System, a to sprawia, że ​​aż 80 procent przypadków raka tarczycy (odniesienia 1: Rak brodawkowaty tarczycy). Nowotworów brodawkowatych tarczycy, raka także wzrastać bardzo powoli, dzięki czemu większość leczyć wszystkich typach nowotworów złośliwych. Nie wielu pacjentów umiera w wyniku (Reference 2: raka brodawkowatego). Leczenie obejmuje tyroidektomię połączeniu z radioaktywnych jodu, lub zabiegów recepty hormon tarczycy leków zastępczych (odpowiednik 1).