adcov.com

Guardasil Strzał Side Effects

Guardasil strzał to strzał przeznaczone do szczepienia kobiet przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Według badań klinicznych, Guaradasil posiada 100-procentowy wskaźnik sukcesu przed dwoma szczepami wirusa HPV wysokiego ryzyka, które powodują do 70 procent rozpoznań raka szyjki macicy, a 90-procentowy wskaźnik sukcesu przed szczepem HPV, który powoduje aż do 90 procent przypadków brodawek narządów płciowych przypadków. Jednak, choć FDA zatwierdziła lek i CDC popiera go, istnieją pewne kontrowersje dotyczące skutków ubocznych związanych z wystrzału.

Skutki uboczne

Zespół badawczy Guardasil, reprezentowana przez dr Daron Ferris, zapewnia pacjentów, że szczepionka nie ma żadnego nieznane długoterminowe skutki uboczne i ryzyko krótkoterminowych skutków ubocznych nie jest większa niż w jakiejkolwiek innej szczepionki. Dr Ferris wskazuje na badania, które zaangażowanych śledzenia ponad 10.000 pacjentów na pięć lat, w celu wykazania bezpieczeństwa szczepionki. Urzędnicy CDC zgodzić się ze stanowiskiem zespołu Guardasil i nie wymaga żadnych dodatkowych etykiet ostrzegawczych na temat leku informująca o zagrożeniach związanych z efektami ubocznymi.

Kontrowersje Odnośnie Side Effects

Chociaż CDC i FDA zatwierdza Guardasil, pewne kontrowersje pozostaje od 2009 roku National Vaccine Information Center pozycji (NVIC) jest to, że skutki uboczne znacznie przewyższają Guardasil zastrzelony skutków ubocznych szczepionki zapalenie opon mózgowych, związane szczepionki u pacjentów w sama grupa wiekowa. Raport NVIC wskazuje, że czują się badania na Guardasil było niewystarczające i że tylko 1200 dziewcząt w wieku poniżej 16 zostały uwzględnione w badaniach klinicznych wyróżnionych przez dr Ferris.

Częste działania niepożądane

Niektóre wspólne działania niepożądane związane z ujęcia są znane i jasno określone zarówno przez FDA i producentów Guardasil. Te efekty uboczne to zawroty głowy i omdlenia (które występują u 11 procent pacjentów), pokrzywka, wysypki, problemy żołądkowe, bóle głowy, drgawki i dreszcze. Strzał może również powodować zakrzepy krwi w nogach, serca lub płuc.

Zespół Guillain-Barre

Centrum Kontroli Chorób zgłosił trzy przypadki zespołu Guillain-Barre, które zostały rzekomo związane Guardasil. Zespół Guillaina-Barrégo to zaburzenie, które powoduje trwałe, potencjalnie paraliżuje osłabienie mięśni, które mogą trwać przez całe życie. Mimo że te trzy przypadki są zgłaszane na stronie internetowej CDC, CDC twierdzi, że nie ma wiarygodnych danych do odwołuje Guardasil ze wzrostem zespół Guillain-Barre.

Śmierć

Guardasil rzekomo powiązany z 39 zgłoszonych zgonów z dniem 1 maja 2009 roku Jednakże CDC stwierdza, że ​​z nich zgłosiło Guardasil związane zgonów, 26 zostały zbadane i nie znaleziono dowodów, aby jednoznacznie nazwać Guardasil jako przyczynę śmierci. Siedem z tych raportów nie mogą być badane ze względu na brak wystarczającej informacji. Pozostałe sześć jest nadal rozpatrywany w sierpniu 2009.