adcov.com

Grypy długoterminowe skutki

Grypa, czy wirus grypy, może mieć długotrwałe powikłania, takie jak wirusowe zapalenie płuc, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, kaszel po zakaźnych, infekcji ucha i rozszerzonym słabości. Jeśli pacjent odczuwa objawy grypy, takie jak trudności w oddychaniu lub krwawej flegmy, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Wirusowe zapalenie płuc

Grypa jest osłabiona zdolność do obrony przed bakteriami pozwala na infekcje i obrzęk płuc, powodując zapalenie płuc, które mogą być ciężkie lub nawet śmiertelne. Trudności lub ból podczas oddychania, ciężka gorączka lub kaszel, i żółty, zielony lub krwawa flegma są najczęstsze objawy zapalenia płuc.

Zapalenie zatok

Grypa może generować nadmierne gromadzenie się śluzu w nosa korytarzy pozwalających rozwijać bakterie. Zapalenia zatok wynikiem zapalenia i infekcje zatok.

Zapalenie oskrzeli

Zakażenia od wirusa grypy, może spowodować zapalenie tchawicy (windpipes) i oskrzeli dużych i małych (wentylacyjnym) wewnątrz korpusu, co powoduje ostre dyskomfortu, zwłaszcza w przypadku kaszlu.

Kaszel po zakaźne

Osób może wystąpić suchy kaszel (bez flegmy) na kilka tygodni lub miesięcy po grypie. Objawy podobne do astmy i mogą być oczyszczane z tych samych leków.

Infekcje ucha

Podczas grypy, mogą się zatkać uszy z płynów, powodując obrzęk, podrażnienie i trudności ze słyszeniem. Objawy te mogą utrzymywać się przez kilka tygodni po grypie.

Rozszerzone Słabość

Ponieważ grypa osłabia układ odpornościowy, wyczerpanie i podatności na choroby mogą utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy po inne objawy grypy rozproszyć. Osób starszych i dzieci są na największe ryzyko dla dalszego osłabienia.