adcov.com

Grupa dla techniki procesowe Doradztwa

Grupa dla techniki procesowe Doradztwa


Terapia grupowa ma zachęcać do rozwoju osobistego i pomóc ludziom pracy przez potencjalnych lub obecnych problemów, według strony internetowej Grupa Psychoterapii. Ten rodzaj terapii pomaga klientom pracować przez problemy w związku, jak sama terapia wymaga, aby klient uczestniczy w relacji. Doradca, który rozumie, skutecznych technik stanowi ważny element w rozwoju grupy terapeutycznej. Sześć Techniki terapii grupowej zachęcić grupę w kierunku rozwoju osobistego i dobrego samopoczucia.

Aktywne słuchanie

Aktywne słuchanie wymaga, że ​​przy każdej akcji członków grupy, pozostali członkowie słuchać odpowiednio i zadawać pytania. Ta praktyka zachęca do otwartej komunikacji i pozwala każdy członek grupy, aby czuć się bezpiecznie w środowisku. Członkowie grupy powinni zdecydować się na początku grupy, czy będą one podnieść ręce do zadawania pytań lub po prostu zapytać ich wprost.

Odcięcie

Technika ta pozwala doradca zatrzymać rozmowę, jeśli gwałtownie skręca temat. Doradca powinien zdecydować, kiedy będzie to korzystne dla grupy do korzystania z tej techniki. Jeżeli członek grupy gwałtownie skręca na temat, ale akcja coś ważnego, nie mogą korzystać grupy odciąć rozmowę. Jednakże, jeżeli członek grupy stale gwałtownie skręca na inny temat, odcinając zachęca efektywności grupy.

Kontakt z oczami

Ta technika grupy procesów powinny występować na pierwszym dniu grupowo. Członkowie grupy dzieli się na dwie grupy, a następnie każdy element wygląda na jej partnera oczu przez 30 sekund. Po tym, grupa powinna obracać, aż każda osoba partnerów z wszystkich w grupie. Praktykowanie kontakt wzrokowy pomaga budować zaufanie w grupie.

Dyads

Pary technika dyad członków grupy razem. Jeden z członków pełni rolę doradcy, a drugi odgrywa rolę klienta. Po 15 minutach, role odwrócić. Ta praktyka uczy członków grupy, jak empatia słuchać problemów partnerki.

Rola przywództwa

Każdy członek grupy może przejąć rolę lidera w grupie, oferując porady lub wątpliwości na innego członka. Jako grupa rozwija, klienci zaczynają szukać rówieśników empatii, a nie tylko doradcy. Według strony internetowej Mental Pomoc, praktyka ta pozwala klientom mieć szeroki zakres osób pomagających w ich problemach.

Końcowe Grupy Komentarze

Na koniec każdego spotkania, grupa powinna spędzić pięć minut na przedyskutowanie, jak sesja grupa udała. Technika ta pozwala członkowie grupy czują, że udział w ich terapii. Każdy członek powinien dzielenia się swoimi opiniami na temat sesji. Doradcy powinni wziąć każdy komentarz pod uwagę w celu poprawy następnej sesji grupowej.