adcov.com

Gronkowiec Zakażenia w nos

Według strony internetowej o infekcjach, około 30 procent infekcji nosa Ameryk są spowodowane przez gronkowca Staphylococcus aureus bakterii, powszechnie znanych jako gronkowca. Wiele osób zdrowych bakterii gronkowca prowadzić, a nie zachoruje. Jednak, gdy skóra jest przebite lub łamane, bakterie gronkowca może wprowadzić rany, powodując infekcję, która może prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Jakkolwiek infekcje gronkowca nosa zwykle nie są niebezpieczne, to są niewygodne i uciążliwe, gdy w dalszym ciągu długich okresów czasu.

Objawy

Infekcje nosa gronkowca zwykle zaczynają jako efekt uboczny ze wspólnego grypy zimno lub przy nosa już obciążone. Pod koniec zimnych, pęcznieje zatok jamy, czerwieni, użądlenia i swędzenie. Później objawy mogą obejmować ból twarzy i ciśnienia, kaszel, zielona wydzielina z nosa i nozdrzy kroplówkę. Utrata węchu i smaku mogą powodować w ciężkich przypadkach. Metalik stały smak w ustach może wystąpić, jeśli pacjent odwadnia.

Czynniki przyczyniając

Zazwyczaj osoby z osłabionym układem immunologicznym są bardziej narażone na infekcje nosa gronkowca. Inne czynniki mogą obejmować cukrzycę, AIDS i złą dietę. Alergie, które są lub przewlekłe, takie jak jest uczulony na grzyby, może również powodować przewlekłe zakażenia nosa staph.

Nosa ropnie skórne

Niektóre skóry najczęstszą przyczyną ropni typu infekcje gronkowca nosa to furuncles i Carbuncles. Furuncles nosa, ropnie skórne, które są zakażenia gronkowcowe, z obejmować pojedyncze mieszki włosowe i otaczających tkanek. Carbuncles skupiska furuncles które powodują jeszcze głębsze blizny. Nosa liszajec inny typ ropnie skóry występujące w kanałach nosowych.

Leczenie

Zwykle, infekcje gronkowca nosowe mogą być leczone przez zastosowanie maści antybiotyki takie jak Bacitraycin lub Mupircin. Według stronie DrMirkin.com te maści mogą być stosowane do nosa przed snem. Tani Bacitraycin maść, która jest zbyt leków sprzedawanych bez recepty mogą być również stosowane w małych ilościach wewnątrz nozdrzy. Jednak lekarze często przepisują maści Mupiricin, które jest droższe. W ciężkich przypadkach antiobiotic Wankomycyna jest to konieczne, co jest dożylnie.

Ostrzeżenie

Ponieważ infekcje gronkowca nosa są wysoce zaraźliwa, bliskie kontakty z osób cierpiących na zakażenia gronkowcem z nosa należy unikać. Zakażenie może przenosić się za pomocą wspólnych ręczników lub udostępnianie chusteczki i tkanek. Dlatego, dobrej higieny, takich jak mycie rąk dokładnie środki dezynfekujące, jest ważne dla uniknięcia zanieczyszczenia.