adcov.com

Gorączka zakażenia gruczołów

Gruczołowej gorączka jest wirusową chorobą, która ma wiele przyczyn i może trwać nawet do kilku tygodni. Jak zakażenie wirusowe nie ma leków, które w celu zabicia infekcji. Czas jest najlepszym rozwiązaniem, a także zobaczyć się z lekarzem, aby potwierdzić stan.

Co to jest gruczołowej gorączka?

Gorączki gruczołowej znany również jako mononukleoza i wirus Epsteina-Barr. Jest zakaźna infekcja spowodowana wirusem z rodziny herpes. To jest najczęściej w wieku od 15 do 17-latków, choć może to być zawarte w każdym wieku. Według Krajowego Centrum Chorób Zakaźnych, 95 procent 35-40-letnich osób dorosłych zostały wcześniej zakażone chorobą. Zazwyczaj, gdy młodsze dzieci zarazić się chorobą, objawy nie są tak dotkliwe. Czas inkubacji dla zakażenia czterech do sześciu tygodni, ale objawy mogą być kontynuowane przez kilka miesięcy.

Przyczyny gorączki gruczołowej

Gruczołowej gorączka jest spowodowane przez kontakt z zakażoną osobą. Wirus rozprzestrzenia się przez bliski kontakt za pośrednictwem śliny, w tym pocałunki, i wymiany naczynia i kubki. Może być również rozprzestrzeniać poprzez kropelki śliny osoby zakażonej kaszlu lub kichania blisko ciebie.

Objawy gorączki gruczołowej

Objawy gorączki gruczołowej różnić się od osoby do osoby. Typowe objawy wahają się od zmęczenia, gorączka, utrata apetytu, wysypka, ból gardła, powiększenie węzłów chłonnych, powiększenie śledziony, dreszcze i poty nocne. Mniej częste objawy to ból w klatce piersiowej, kaszel, ból głowy, pokrzywka, żółtaczka, szybkie bicie serca, wrażliwość na światło i duszność.

Testowanie gorączki gruczołowej

Jeśli występują objawy gorączki gruczołowej, lekarz przeprowadzi dokładne badanie sprawdzanie obrzęk węzłów chłonnych i śledziony, a także inne objawy, aby wykluczyć inne choroby. Ponadto, będziesz miał krew uwagę na sprawdzenie liczby białych krwinek oraz monospot, co potwierdza chorobę. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​może mieć gorączkę gruczołową w przeszłości może masz inny badanie krwi zwane przeciwciało, które może odróżnić przeszłości od gorączki gruczołowej obecną infekcją.

Leczenie

Od gorączki gruczołowej powodowane przez wirusa, leczenie ma na celu złagodzenie objawów. Aby pomóc złagodzić dyskomfort, należy pić dużo płynów i płukać gardło wodą z solą. Do bólu można wziąć paracetamol lub ibuprofen. Możesz otrzymać antybiotyk, jeśli masz wtórnego zakażenia bakteryjnego, takich jak anginy.

Gorączki gruczołowej rokowanie jest dobre. Według Medlinenet, gorączka zwykle trwa około dziesięciu dni, powiększone węzły chłonne i śledzionę ostatnich przez cztery do sześciu tygodni i zmęczenie mogą trwać przez wiele miesięcy.

Możliwe powikłania

Komplikacje z gruczołowej gorączka są rzadkie, ale mogą obejmować pękła śledziona, niedokrwistość, bakteryjnego zakażenia gardła, porażenie, drgawki, zapalenie opon mózgowych Bella, zespół Guillain-Barré, zapalenie wątroby, niedokrwistość hemolityczna i śmierć.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza

Po zdiagnozowano gruczołowej gorączka, jakiekolwiek nowe objawy należy zgłosić się do lekarza, gdyż może to być powikłaniem choroby.

Jeśli występują bóle brzucha, gorączkę wyższą, że 101,5 stopni F, silny ból głowy, ból gardła, żółty kolor skóry lub osłabienie rąk i nóg, należy skontaktować się z lekarzem.

Należy udać się do najbliższej izby przyjęć, jeśli masz trudności w oddychaniu, silne osłabienie, ostre bóle brzucha lub sztywność karku.