adcov.com

Good & Bad Węglowodany

Nie wszystkie węglowodany są sobie równe. Tak jak w każdym mieście w Ameryce, nie ma dobre strony i złe strony. Węglowodany nie są różne. Jest dobre węglowodany i nie złe węglowodany. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że oboje służą celowi, ale nie powinny one uzyskać równą powierzchnię w organizmie.

Znaczenie

Istnieje wiele osób, które są dotknięte zaburzeń węglowodanowych związanych z cukrzycą, takich jak hipoglikemii i hiperglikemii. Według Washington Post, jest około 19 do 20 mln osób z cukrzycą typu 2 i jedna trzecia z nich nawet nie wie, że ma go. Jako, że węglowodany skok cukru we krwi, ważne jest, aby znać różnicę między dobrymi i złymi węglowodanami węglowodany.

Funkcja

Bez względu na to, czy są one dobre lub złe odmiany, istnieją pewne kluczowe funkcje carbohydrates.The głównym celem węglowodanów jest do działania jako głównego źródła paliwa organizmu. Węglowodany zatrzymują białka może być stosowany jako energii w organizmie, reguluje poziom cukru we krwi i dodaje słodyczy żywności.

Rodzaje

Istnieją dwa główne rodzaje węglowodanów - prosta i złożona. Proste węglowodany są te, które obyć się do krwioobiegu w szybkim tempie. Są one również nazywane zamiennie cukrów prostych. Złożone węglowodany z drugiej strony są trawione w wolnym tempie i mają inne zdrowe korzyści, takie jak jest bogate w błonnik. Niektóre przykłady to byłoby pełnoziarniste i produkty pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż, płatki owsiane, otręby ryżowe i całego pszenicy makaronu.

Identyfikacja

Największym czynnikiem decydującym o dobrych i złych węglowodanów, to ile to jest przetwarzane. Na przykład, dobre węglowodany są tak blisko ich naturalnym stanie, jak to możliwe. Byłoby tak w przypadku owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i fasoli. Złych węglowodanów, z drugiej strony są wyrafinowane, wysoko przetworzone, o niskiej zawartości włókna i pustki jakiejkolwiek realnej wartości odżywczej. Byłoby tak w przypadku pieczywa, słodycze i produkty z białej mąki.

Efekty

Jedzenie prostych węglowodanów może mieć dość negatywny wpływ na przyrost masy ciała w tym, wzbogaconej poziom cukru we krwi, wahania poziomu energii i bonking, stan spowodowany przez jedzenie złe węglowodany, coraz przypływ energii, a następnie staje się bardzo zmęczony. Za każdym razem te węglowodany są spożywane, poziom cukru we krwi gwałtownie wzrasta, a trzustka uwalnia insulinę. Po za tym idzie na wiele lat, trzustka staje się mniej sprawny na zwolnieniu insulinę i cukrzycy może rozwinąć. To dlatego jedzenie dobre węglowodany jest zawsze lepszym wyborem. Są one ładowane z włókna, daje uczucie sytości, (zwany także sytości) i promowania bardziej perspektywicznego poziomu energii. Inną zaletą włókien jest to, że nie było wiadomo, że obniżają poziom cholesterolu i toksyny spłukiwania z organizmu.

Nieporozumień

Nieporozumieniem jest to, że duży węglowodanów tuczy. Co powoduje, że przyrost masy ciała jest jedzenia nadmiernych ilości jedzenia. To nie ma znaczenia, czy węglowodany są dobre czy złe. Korpus może wykorzystywać tylko tyle jednocześnie. Są przechowywane w wątrobie i mięśniach, a jeśli nadmiar jest spożywane, pójdą do przechowywania tłuszczu, powodując zwiększenie masy ciała.

Expert Insight

Zgodnie z Mayo Clinic, węglowodany powinny stanowić 45 do 65% diety. To sprawia, że ​​niezwykle ważne dla prawidłowego codziennego funkcjonowania. Mając to na uwadze powyższe, złe węglowodany można jeść, ale najlepiej z umiarem. Rzeczywista najlepszy czas, aby je jeść to zaraz po wysokiej intensywności treningu. W tym momencie, korpus jest jak gąbka i mogą być w rzeczywistości korzystne do przywrócenia wyczerpanych zapasów glikogenu. Glikogen jest formą przechowywane węglowodanów, które się zużytych podczas ataki długotrwałego wysiłku.