adcov.com

Glukozamina dla Pain Relief

Glukozamina, związek naturalny znajdujący się w korpusie, jest często traktowana jako suplement diety w monoterapii lub w skojarzeniu z chondroityny, substancję pochodzącą z chrząstki. Suplementy glukozamina, które są wykonane z skorupiaków wykazano zwalnia straty ruchliwości, które pochodzi od takich warunków jak zapalenie kości i stawów, naprawiając uszkodzenie kości i chrząstki. Glukozamina sama nie okazały się skuteczne w zmniejszaniu bólu.

Glukozamina Sam

Badania kliniczne wykazały, że stosowanie siarczanu glukozaminy jest użyteczna w leczeniu zapalenia kości i stawów, zwłaszcza zapalenie kości i stawów kolana. Typowa dawka dla pacjentów powyżej 18 roku życia wynosi 500 mg dziennie. Glukozamina jest dostępny w monoterapii lub w skojarzeniu z chondroityny i znajduje się w pigułki, kapsułki lub w postaci ciekłej.

Badania opublikowane w "Archives of Internal Medicine" badanych choroba zwyrodnieniowa stawów w ciągu trzech lat, podczas których 202 osób zostało podanych siarczan glukozaminy, podczas gdy inni otrzymali placebo. Glukozamina spowolnienie postępu zapalenia stawów kolanowych i pacjenci przyjmujący glukozaminy podano zmniejszenie bólu, jak również sztywność w porównaniu z grupą placebo.

Glukozamina z ibuprofenem

Skuteczność glukozaminy tylko jako ból bloker jeszcze nie badano, według Ronald J. Tallarida dr Temple University School of Medicine w Filadelfii. Jego raport, cytowany na WebMD, pojawia się w numerze "The Journal of Experimental Therapeutics farmakologii i" listopad 2003.

W badaniu tym testowano różne dawki glukozaminy wraz z NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), takie jak ibuprofen, na myszach. NLPZ, zmniejszał ból podczas glukozamina, stosowany sam, nie miało wpływu na ból.

Jednakże, gdy NLPZ w połączeniu z glukozaminą ulga bólu poprawie.

Należy glukozaminy połączony z NLPZ, okazały się skuteczne w łagodzeniu bólu niż którykolwiek z nich sam, kombinacja może umożliwić cierpiących na zapalenie stawów w celu zmniejszenia ich dawek ibuprofenu lub inne leki NLPZ. Leki te mogą powodować podrażnienie żołądka i innych skutków ubocznych.

Over-the-counter NLPZ bez recepty to aspirynę i ibuprofen. Wiele osób korzysta z NLPZ w leczeniu bólu, a także zmniejszają gorączkę i zapalenie od takich warunków jak: zapalenie stawów, zapalenie kaletki i ścięgna. Oprócz aspiryna, ibuprofen leki OTC wspólne są Motrin® i Advil®. Innym NLPZ jest naproksen, powszechnie dostępne Aleve®.

Uwaga

Food and Drug Administration nie zatwierdziła glukozaminy do użytku medycznego przez ludzi. Suplementy glukozaminy może być wytwarzany z owoców morza i dlatego należy unikać przez każdego z alergią na skorupiaki. Osoby z cukrzycą lub zaburzeniami krzepnięcia należy stosować glukozaminy z ostrożnością. Glukozamina może zwiększać ryzyko krwawienia, jeśli są przyjmowane w leki przeciwzakrzepowe lub leki przeciwzakrzepowe. Tak jak w przypadku każdego innego suplementu diety, przed rozpoczęciem wziąć glukozaminy w monoterapii lub w połączeniu z chondroityny lub ibuprofenu należy skonsultować się z lekarzem.