adcov.com

Ginger Juice Korzyści zdrowotne

Imbir to zioło używane do jego celów leczniczych, jak również jako przyprawa. Ma bardzo ostry zapach i smak. Imbir był używany przez ponad 2500 lat, począwszy od starożytnych Chińczyków jako lek i środek aromatyzujący. Obecnie, imbir jest również znane w świecie alternatywnego leku, a także świata kulinarnej.

Witaminy i minerały

Imbir jest bogaty w antyoksydanty, witaminy i minerały. Że zawiera witaminę C, B3, cholinę, kwas foliowy, białka, wapnia, fosforu, olejki eteryczne, krzemu i kwas pantotenowy. Sam i połączone, te właściwości sprawiają, że w imbirem doskonała obrona przed wielu chorób i schorzeń.

Ulga zimno i kaszel

Sok imbirowy pomaga leczyć przeziębienie i łagodzą kaszel. Zmniejsza również gorączkę i zrywa flegmy.

Trawienie

Zgaga, nudności, wymioty i niestrawność były traktowane z sokiem imbirowym. Pomaga także w trawieniu pokarmu, a to szczególnie korzystne po wielkim, ciężkim posiłku.

Zmęczenie

Sok z imbiru może pomóc odzyskać od zmęczenia, która wynika z wielu chorób i urazów. Jest również pomocny w łagodzeniu ból mięśni i bolesnych.

Bóle miesiączkowe i Motion Sickness

Sok imbirowy pomaga nie tylko z bólu i skurczów menstruacyjnych, może też wywoływać miesiączki w tych, którzy doświadczają brak miesiączki. Sok z imbiru działa dobrze dla kobiet, które doświadczają poranne mdłości, dla tych, którzy cierpią z powodu choroby lokomocyjnej lub nudności po narkozie.

Impotencja

Chińczycy soku imbirowego jako afrodyzjak. Obecnie stosuje się go w leczeniu impotencji, niską liczbę plemników i przedwczesny wytrysk.