adcov.com

GERD Zalecana dieta

Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) jest podrażnienia przełyku. Jest to spowodowane przez kwas żołądkowy, który cofa się do przełyku. Jest przewlekłą chorobą, która jest leczone lekami, gdy zaczyna zakłócać życia pacjenta. Dobra dieta może pomóc zmniejszyć ilość kwasu w żołądku zapewnia, a zapotrzebowanie na leki do leczenia go.

Objawy

Oznaki i objawy GERD należą: zgaga lub pieczenie w klatce piersiowej i gardle, kwaśny smak w ustach, ból w klatce piersiowej, trudności w połykaniu lub zaburzenia połykania, ból gardła z suchym kaszlem, kwaśne odbijanie i uczucie guzek w gardle. Skontaktować się z lekarzem, jeśli traktować stan na dwa tygodnie z ponad-the-counter leków, a nie widać znaczną poprawę. Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może być w stanie traktować GERD, lecz także może skierować pacjenta do gastroenterologa.

Dieta Informacje podstawowe

Dieta, która może zapobiec lub zmniejszyć kwasu refluks jest, że zawiera zbóż, warzyw, owoców, nabiału i mięsa, z pewnymi ograniczeniami. Mimo, że dieta ta spełnia Recommended Dietary uprawnień (RDA), witamina C dodatek można stosować, jeśli nie można tolerować owoców, soków cytrusowych lub inne pokarmy, które są wysoce kwaśne.

Co można zrobić

GERD może być spowolnione przez unikanie tytoniu, gumy do żucia i landrynki. Również powinny unikać leżenia po jedzeniu i powinien trzymać się z dala od wieczorem lub przed snem przekąski. Nosić luźne ubrania, a jeśli masz nadwagę, należy rozważyć zmniejszenie masy ciała. Dodatkowa poduszka może podnieść głowę w nocy i zapobiec kwasu z kopii zapasowej w gardle. Ale lepszym rozwiązaniem jest, aby podnieść głowę łóżku kładąc coś pod nogi łóżka.

Pokarmy, których należy unikać

Pokarmy, które mają tendencję do pogorszenia refluks to tłuszczowych lub smażonych potraw, mięty pieprzowej i mięty, mleko, oleje, czekolada, żywność lub kremowe zupy i wiele fast foodów. Następujące pokarmy drażnią dolnej części przełyku i należy również unikać: owoce cytrusowe i soki, kawa, herbata i inne napoje z kofeiną. Również niektórzy ludzie z GERD może być wrażliwy na poszczególnych pokarmów zawierających przyprawy lub kwas.

Żywności do jedzenia

Pokarmy, które mogą być tolerowane przez ludzi z GERD są: odtłuszczone mleko 1 i 2 procent, warzywa (z wyjątkiem pomidorów), jabłka, jagody, melony, banany, brzoskwinie, gruszki, niskotłuszczowe pieczywo, mięso o niskiej zawartości tłuszczu, ryby, drób , desery z mniej niż 3 g tłuszczu, wody, napoje, soki bezkofeinowej nie cytrusowych, herbaty bez mięty i każdej zupy, która jest o niskiej zawartości tłuszczu lub tłuszczu.