adcov.com

Gdzie Czy Testosteron niesyntetyczne Come From?

Są one dokładne reprodukcje cząsteczkowe testosteronu w naturalnie w ludzkim ciele. "Naturalny", "bioidentical" i "nie-syntetyczne" są często skontrastowane z "syntetyczne" hormonów. Jednak terminy te mogą być mylące, ponieważ wszystkie formy hormonu testosteronu są tworzone w warunkach laboratoryjnych. Mężczyźni i kobiety mogą zdecydować się na wykorzystanie zarówno testosteronu w terapii hormonalnej: Wśród innych korzyści, może zwiększyć libido i zmniejszyć zmęczenie.

Funkcja biologiczna testosteronu

Testosteron jest steroidowy hormon znaleźć u mężczyzn i kobiet. Jest to podstawowy męski hormon płciowy, i występuje w organizmie mężczyzny w przybliżeniu 10-krotnie stężeniu w organizmie kobiety. Poziomy testosteronu w organizmie człowieka znacznie się różnią w zależności od warunków biologicznych i genetycznych i czynniki środowiskowe.

W męskim ciele, testosteron jest przede wszystkim odpowiedzialny za rozwój jąder i prostaty, a także promuje drugorzędowych cech płciowych: zwiększenie masy mięśniowej, większą masę kości i wzrost włosów na ciele. Jest niezbędnym hormonem do mężczyzn i kobiet.

Naturalne i bioidentical Testosteron

"Naturalne" testosteron jest wytwarzany w gruczołach ciała. Bioidentical testosteron jest ze swej definicji, dokładnie tej samej strukturze molekularnej jako naturalnego testosteronu. Bioidentitical testosteronu, to, jest taki sam, jak naturalnego testosteronu chemicznych. Tylko w ten sposób stworzone laboratoryjnie testosteronu być identyfikowane jako bioidentical jest, jeśli nie przeszedł żadnych modyfikacji chemicznych.

Testosteron syntetyczny

Testosteron syntetyczny jest testosteron, który został poddany jakiejkolwiek modyfikacji chemicznej i molekularnej. Testosteron syntetyczny (i hormony syntetyczne, w ogóle) był modyfikowany naturalny chemicznego makijażu. Na przykład, metylo-testosteron, zasadniczo fizycznej (lub bioidentical) cząsteczki testosteronu z dodatkiem grupy metylowej (CH3). Metylo-testosteron jest znana do opodatkowania na czynności wątroby.

Synteza testosteronu

Wszelkie formy testosteronu leczniczego są utworzone laboratorium, przy użyciu inżynierii chemicznej i metodologii. Prawie wszystkie formy testosteronu do stosowania terapeutycznego (w postaci kremów, żeli lub iniekcji) pochodzą z soi i przędz. Te dwa źródła roślinne są naturalne źródła, które ulegają syntezy chemicznej; Produkt końcowy jest testosteron.

Oba bioidentical i syntetyczne (nie-bioidentical) formy testosteronu są syntetyzowane z użyciem tej metody.

Testosteron syntetyczny vs bioidentical

Tylko metylo-testosteron i undekanian testosteronu są jedynymi hormonami testosteronu syntetyczne stosowane w terapii. Jednakże, należy zauważyć, że korzyści i szkodliwe działania hormonów biodentical i syntetyczne występują zasadniczo jako równe. Istnieje jednak potencjalnie poważne skutki uboczne, wykorzystując każdą formę terapii hormonalnej, i to najlepiej skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii hormonalnej.