adcov.com

Funkcja nadnerczy u dzieci

Funkcja nadnerczy u dzieci


Myśląc o zdrowiu dziecka i bezpiecznego rozwoju, nadnercza zwykle nie przychodzą do głowy. Funkcja nadnerczy, jednak jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dopiero gdy nadnercza są nieprawidłowe, że ludzie zwykle zwracać uwagę na nich. Podstawowe zrozumienie tych gruczołów może pomóc zwiększyć ogólny stan zdrowia.

Lokalizacja

Nadnercza znajduje się w jamie brzusznej, na górze nerki. Istnieją dwa z tych dławików, jeden na każdym nerki. Nadnercza są również nazywane nadnerczy. Oba te opisy, nadnerczy i nadnerczy, odnoszą się do położenia gruczołów i średni "lub prawie nerki."

Identyfikacja

Nadnercza są bardzo małe, trójkątne w kształcie, choć niektórzy lekarze opisują je w kształcie gwiazdy. Każdy z nich składa się z dwóch części. Te części są rdzeń nadnerczy i nadnercza. Każda z części jest odpowiedzialny za inną funkcję wewnątrz ciała dziecka lub osoby dorosłej. Nadnercza także tętnice nadnerczy podłączone do nich.

Funkcja

Nadnercza są częścią układu endokrynologicznego, co oznacza, że ​​pracuje z innych gruczołów w organizmie do wytwarzania hormonów, które są konieczne do rozwoju i wzrostu dziecka. Kory nadnerczy tworzy i wydziela hormony bezpośrednio do strumienia krwi, a rdzeń wytwarza hormony takie jak epinefryny.

Znaczenie

Kora nadnerczy wytwarza hormony, które są niezbędne do codziennego życia dziecka. Hormony wydzielane przez tę część nadnerczy glandsare odpowiedzialny za kontrolę wykorzystania przez organizm tłuszczów i węglowodanów, a do zwalczania zakażeń. Zdrowe funkcjonowanie kory nadnerczy jest szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, ponieważ pomaga im walczyć z chorobami i wzmacnia ich system odpornościowy. Rdzeń nadnerczy wytwarza hormony, które pomagają radzić sobie ze stresem osoby, zarówno emocjonalnego i fizycznego. Jest to również niezwykle ważne dla dziecka, ponieważ pomaga w jego zdolność do odpowiedniego reagowania na sytuacje stresowe i intensywne.

Problemy

Istnieje wiele chorób, które mogą mieć wpływ na wytwarzanie hormonów nadnerczy. Możliwe jest, że dziecko miało wzmożenie nadnerczy, w których ich organizm wytwarza zbyt dużo hormonów lub pod czynnych nadnerczy, w których ich organizm nie produkuje wystarczającej ilości hormonów. Innym problemem dotykającym nadnerczy dzieci jest zaburzenie zwane wrodzony przerost nadnerczy, która jest genetycznie odziedziczony. Wrodzony przerost nadnerczy wpływa na rozwój dzieci i może powodować problemy, jak to zaburzenie może powodować późniejsze problemy z zdrowego rozwoju w okresie dojrzewania.