adcov.com

Formy choroby wieńcowej serca

Choroba niedokrwienna serca charakteryzuje się zwężenie drobnych naczyń krwionośnych, prowadzące do serca. Wiadomo również, jak choroba wieńcowa, dusznica bolesna, zawał serca, dusznica bolesna niestabilna i. To jest główną przyczyną śmierci wśród kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych.

Przyczyną choroby niedokrwiennej serca

Choroby serca spowodowane miażdżycą, która jest stwardnienie tętnic. Tablica buduje się wzdłuż ścian tętnic i utrudnia krwi przejść. Powoduje ból w klatce piersiowej (dławicy piersiowej), a także ataki serca, gdy przepływ krwi jest całkowicie zatrzymany.

Objawy

Objawy choroby wieńcowej należą: ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa), uczucie ciężkości w klatce piersiowej i szyi, duszność, zmęczenie i ból zestrzelenie lewym ramieniu. Kobiety mogą odczuwać ból w szczęce, jak ból zęba, częściej niż mężczyźni.

Diagnoza

Istnieje kilka badań diagnostycznych, które lekarz może użyć, aby zdiagnozować chorobę wieńcową serca. Należą elektrokardiogramu, z testów wydolnościowych, a wieńcowej angiografii, badanie echokardiograficzne i angiografię CT. Każde z tych badań może pomóc lekarz zobaczyć ile zator tętnicy istnieje i gdzie to jest. To może pomóc w zapobieganiu chorobom serca z postępującą.

Leczenie

Leki do leczenia choroby naczyń wieńcowych serca, różne w zależności od pacjenta, ale może zawierać leki służące do leczenia wysokiego ciśnienia krwi, cukrzyca, czy obecne są również takie warunki. Dodatkowo, leczenie aspiryną może zapobiegać tworzeniu się skrzepów krwi i utrzymać swobodnie płynącej w systemie. Zmiany w stylu życia to rzucenie palenia, obniżenie spożycia soli, jedzenie o niskiej zawartości tłuszczu diety i regularne ćwiczenia fizyczne.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Obniżenie własnego ryzyka rozwoju chorób serca jest tak samo ważne, jak leczenie. Dokonując zmian w stylu życia, takich jak regularne wizyty u lekarza, coraz mnóstwo ćwiczeń i kontrolowanie własnej diety, poziom ryzyka może spaść dramatycznie. Utrzymywanie ciśnienia krwi, cukru we krwi i poziom cholesterolu podczas sterowania może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca lub chorób tętnic.