adcov.com

Flosomax Informacje Pacjenta

Flosomax jest częstym ortograficzny w Fosamax. Fosamax jest marka alendronian sodu, a lekarze często przepisują leki do zapobiegania lub leczenia osteoporozy. Jest on podawany doustnie w postaci roztworu lub w formie tabletki.

Funkcja

FOSAMAX funkcje poprzez zapobieganie resorpcji kości lub naturalny podział kości, które występuje w przyspieszonym tempie u chorych z osteoporozą.

Stosowanie

Lekarze używać Fosamax w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie związanej z wiekiem u mężczyzn i kobiet po menopauzie, a także osteoporozy spowodowanej długotrwałym stosowaniu glikokortykosteroidów leków. Ponadto, lekarze przepisują Fosamax dla choroby Pageta, warunek, który powoduje zniszczenie i nieprawidłowe odrost kości.

Rama czasowa

RxList przypomina, że ​​Fosamax należy podjąć, gdy pojawi się z łóżka rano, około 30 minut, zanim jeść żywność w celu zwiększenia jego skuteczności. Ponadto, ważne jest, aby pić co najmniej 2 uncji wody po zrobieniu Fosamax do ochrony układu pokarmowego.

Zagrożenia

Możliwe są skutki uboczne Fosamax, w tym zaparcia, biegunki, wzdęć, gazów, nudności, bólów głowy. Według RxList, ryzyko związane z wykorzystaniem Fosamax obejmują przełyku podrażnienia i obrzęk, powstawanie wrzodów przewodu pokarmowego i brakiem dopływu krwi do szczęki, które mogą prowadzić do śmierci kości i luźnych zębów.

Rozważania

Ponieważ jego skutki na rozwój płodu nie są znane, lekarze rzadko przepisać Fosamax dla kobiet w ciąży. Jeśli masz historię niedokrwistość, zaburzenia krzepnięcia krwi, nowotwory, problemy z zębami lub złej higieny jamy ustnej, przewodu pokarmowego lub problemów jelitowych, niedobór witaminy D, zaburzeniami czynności nerek lub zaburzeniami wapnia we krwi, niskie lub trudności w połykaniu, może nie być bezpieczne dla Ciebie wziąć Fosamax ostrzega Mayo Clinic.