adcov.com

Fizyczne skutki alkoholizmu

Alkoholizm to poważna choroba psychiczna, która występuje, gdy jednostka staje się chemicznie uzależniony od alkoholu. Alkoholizm może rozwinąć się w czasie. Jednak to jest najbardziej powszechne wśród osób z genetyczną predyspozycją do uzależnienia. Nieleczony alkoholizm spowoduje trwałej szkody fizyczne i psychiczne, a może okazać się śmiertelne. Leczenie polega na detoksykacji i terapii poznawczej i wsparcia. Należy to zrobić prowadzone nadzorem licencjonowanego specjalisty uzależnień.

Wczesne skutki fizyczne

W początkowej fazie, alkoholizm produkuje kilka efektów fizycznych, w tym zwiększonej tolerancji, częstych awarii energetycznych pamięci i drżenie rąk, gdy osoba nie jest pod wpływem alkoholu.

Podobne efekty wątroby

Marskość wątroby jest najbardziej właściwości fizyczne działanie alkoholizmu, co może prowadzić do żółtaczki, linienia skóry, osteoporoza i niewydolności wątroby.

Trwałe efekty nadużycie

W miarę postępu choroby, alkoholicy zaczynają doświadczenie pogorszone widzenie w nocy, niedokrwistość i trwałego odwodnienia, które mogą spowodować uszkodzenie funkcji nerek.

Pokarmowego Zakłócenia

Alkoholizm często powoduje zapalenie i podrażnienie przełyku i żołądka okładzin, które powodują problemy trawienne. Wrzody żołądka również rozwijać jako fizyczny efekt alkoholizmu.

Rozwój kamicy żółciowej

Alkoholików doznają często kamienie żółciowe powodu utrzymującego zapalenia trzustki.