adcov.com

Fizjoterapia na zespół rzepkowo

Podstawowym celem terapii fizycznej dla zespołu rzepkowo-udowym jest przywrócenie stabilności, siły i ruch do Twojej stawu kolanowego, według Nismat.org. Szacuje się, że ponad 2,5 mln Amerykanów doświadczyć tego zespołu. Fizjoterapia obejmuje wzmocnienie mięśni, które wspierają swoją rzepkę i kość udową, ścięgna i mięśnie czworogłowe, a jednocześnie wprowadzenie innych metod.

Co to jest rzepkowo Syndrome?

Zespół rzepkowo obejmuje zarówno swoją rzepkę (rzepki) i swoją kość uda (kość udowa). Twój rzepkę można przesunięte z kości udowej lub nie może być osłabienie mięśni uda (czworogłowe), stwierdza, American Academy of Family Physicians. Objawy obejmują mielenie lub skrzypienie dźwięki podczas zgiąć lub wyprostować nóg, ból z tyłu lub wokół rzepki i / lub kolana nie może posiadać swoją wagę.

Ćwiczenia rozciągające

Rozciągnąć mięsień czworogłowy uda. Wstać i trzymać się z tyłu twardym krześle. Podnieś swoje słabe nogi, jedną ręką uchwycić trzymać z kostki. Według Nismat.org, przynieść piętę, jak daleko do pośladków, jak możesz. Poczuj odcinek. Nie przesadzaj. Przytrzymać przez 30 sekund. Upewnij się, że nie przenieść z powrotem. Trzymaj kolana blisko siebie. Puścić nogę i niech powróci do podłogi. Zrelaksować. Powtarzać.

Czy ścięgno rozciąganie. Ćwiczenia fizyczne terapii zespołem rzepkowo-udowym, znany jako odcinek klasycznego biegacza, może być wykonane przez stały i twarzą do ściany. Według Nismat.org, zarówno mięśnie wzdłuż tyłu nóg może być rozciągnięta przez opierając się o ścianę. Używać rąk i przedramion do wsparcia. Przytrzymać przez 30 sekund. Zginać kolana lekko do drugiego odcinka. Przytrzymaj przez kolejne 30 sekund. Zrelaksować. Powtórzyć zarówno rozciąga pięć razy.

Ćwiczenia wzmacniające

Czy izometrii. Leżąc na kanapie lub łóżku, rozszerz swoje słabe nogi, dopóki nie jest proste. Napinaj mięśnie czworogłowe. Przytrzymaj przez 5 sekund. Zrelaksować. Powtarzać. Dokręcić łydek. Przytrzymaj przez 5 sekund. Zrelaksować. Powtarzać.

Czy proste wyciągi nóg. Wzmocnić mięsień czworogłowy uda leżąc płasko na plecach. Zginać nienaruszone nogę. Utrzymując swoją słabą nogę prosto, napinaj mięśnie ud. Podnieś nogę. Przytrzymać przez 3 sekundy. Niższe. Powtarzać.

Wzmocnić ścięgna. Siedząc w fotelu na kółkach, takie jak te znajdujące się w biurach, weź się po pokoju, stosując swoją słabą nogę. Czy to na płaskiej, twardej powierzchni, aby rozpocząć. Jak zwiększyć siłę mięśni, wykonaj to ćwiczenie na dywanie.

Inne formy fizykoterapii

Treat lodem. Umieść okłady z lodu lub lodu owinięte w ręcznik na tym terenie. Natychmiast zastosować lód po robi swoje ćwiczenia fizyczne terapii na zespół rzepkowo-udowym. Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych zaleca nie robić tego dłużej niż 20 minutowych. Wisienką pomaga wyeliminować ból i stan zapalny. Jeśli nie masz lodu dostępne opakowania mrożonych warzyw rade.

Podnieść i odpoczynku. Postawić nogę na słabą stos poduszek. Unieś nogi powyżej poziomu swojego serca, aby otrzymać maksymalne korzyści. Połóż połączenie przez około dwa dni.