adcov.com

Fitochemiczne właściwości ziół leczniczych

Zioła lecznicze, takie jak czosnek, lucerny i St. John 's Wort były sprzedawane jako leków na rynku handlowym od lat. Zioła te są często udostępniane jako wyciągi, nalewki, proszki itp badanie tych ziół wynika z długoletniej pragnieniem odkrycia właściwości chemiczne, które czynią te rośliny znaczących dostawców zdrowych substancji. Przemysł fitochemiczne kwitnie jak pacjenci szukają korzyści z alternatywnego stosowania tych silnych substancji z roślin zwanych zawdzięczają.

Ewolucja roślin

Artykuł Michael Davidson Narodowego Laboratorium Wysokich pola magnetycznego Florida State University twierdzi, że gdy rośliny pierwszy rozwinął, nie było tak dużo tlenu w atmosferze, jak jest teraz. Z biegiem czasu, rośliny były w stanie zdobyć nowe związki antyoksydacyjne z metabolizmem roślin. Rośliny rozwinęły zdolność do zabezpieczenia się przed grzybami i bakteriami z biochemicznych obronnych, które zostały przekazane wraz z ewolucji gatunków zwierząt, którzy jedli rośliny.

Co to zawdzięczają?

Według phytochemicals.info, istnieje ponad tysiąc znanych chemikaliów prewencyjne w wielu roślinach, które zapobiec chorobom. Chemikalia te są znane jako fitochemiczne. Niektóre z powszechnie znanymi fitochemikaliów są likopen, który jest związany z pomidorów; Flawonoidy, które są głównie w owocach; oraz izoflawony, które są znane jako składniki w większości produktów sojowych. Rośliny produkują tych substancji chemicznych w celu ochrony przed bakteriami i innymi drapieżny najeźdźców, ale ostatnie badania odkrył, że rośliny o możliwości fitochemiczne mogą również chronić ludzi przed chorobami.

Rodzaje fitochemiczne są liczne, jak ich funkcje. Funkcje niektórych fitochemiczne obejmują stymulację i zakłócenia enzymów, które sprawiają, substancje chemiczne, które atakują organizm mniej skuteczne, przerywając replikacji DNA w komórkach nowotworowych oraz promocji antyoksydacyjne chroniąc komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Kwercetyna

Kwercetyna najczęściej flawonoidów i sprzyja poprawie chorób układu krążenia, hamuje mediatory zapalne i uwalnianie histaminy, a także zmniejsza ryzyko wielu typach nowotworów, w tym nowotworów gruczołu krokowego, jajników, jelita grubego i raka piersi. Querticin jest najczęściej znaleźć w jabłka, kapusta, cebula, herbata, orzechy i jagody.

Kapsaicyna

Kapsaicyna jest alkaloidem dość ognisty które często wiąże się z roślin papryki. To może posiadać zdolność do podgrzewania języka lub skóry jeśli dotknął, ale badania pokazują, że posiada ogromne korzyści. Jest to nawet wierzył, że spożywanie tej substancji chemicznej stawia jeden w dobrym nastroju. To dlatego, że zachęca uwalnianie endorfin. Przeciwnie, chociaż można by zakładać, że ten litochemicznym mogą być niebezpieczne w układzie pokarmowym, nie jest. W rzeczywistości doniesiono, że kapsaicyna łagodzi żołądka i chroni jego membranę powoduje wzrost przepływu krwi. Ponadto, ten litochemicznym jest stosowany w wielu maści skóry, ponieważ ułatwia komórek receptorowych w termoczuły i łagodzeniu bólu.

Izotiocyjaniany

Izotiocyjaniany wydają się być zabójcą raka, ponieważ mogą one pomóc w zapobieganiu i obniżyć ryzyko wielu rodzajów nowotworów. To fitochemicznych jest ładowany z siarką, co daje bezwzględną odwołania w zwalczaniu czynników rakotwórczych i ich wyeliminowania. Izotiocyjaniany znajdują się głównie w warzywach kapustnych, takich jak kalafior, kapusta, rzepa, kapusta, rzodkiewka, rzeżucha i brokuły.

Fitochemikalia w żywności vs suplementów diety

Raport na cancer.org stwierdza, że ​​choć wiele popularnych zawdzięczają są dostępne do zakupu suplementów w diecie, dowody sugerują, że suplementy nie są korzystne w porównaniu do phytochemcials, które pochodzą ze źródeł żywności. Większość dietetyków i innych lekarzy opieki zdrowotnej od dawna wspiera wdrożenie diety o niskiej zawartości tłuszczu, który zawiera wiele owoców, warzywa, rośliny strączkowe i pełnoziarniste. Wiele kultur historycznie utrzymane niższe stawki niektórych nowotworów i chorób serca poprzez spożywanie diety bogatej w wyżej wymienionych pokarmów.

Uwaga

Fitochemikalia były znane być korzystne dla tych, którzy regularnie spożywają je, ale były pewne przypadki, w których zawdzięczają zwiększają możliwość komplikacji zdrowotnych. Artykule przytacza Davidsona możliwość, że wysokie dawki beta-karoten suplementów może prowadzić do wzrostu komórek związanych z rakiem płuc, u samców palaczy. Witaminy i inne związki fitochemiczne może również mieć zdolność do wzbudziłoby takiego wzrostu w pewnych okolicznościach.