adcov.com

Fibromialgia jako zaburzenie neurologiczne

Fibromialgia jest chorobą, która charakteryzuje się rozległą ból w całym ciele, punktów przetargowych, zmęczenie i sztywność rano (wraz z wieloma innymi objawami). Zazwyczaj uważa się za związane z zapaleniem stawów, większa ilość informacji wskazuje, że przewlekła choroba może być w rzeczywistości zaburzenia neurologiczne.

Ból / Połączenie mózgu

Według artykułu opublikowanego w Neurologii Teraz, ból w sieci mózgów fibromyalgia pacjentów łatwiej wywołane niż pacjentów, którzy nie mają fibromyalgia.

Różnice na reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (które fibromialgii jest ściśle związana w przeszłości) charakteryzuje się bólem w układzie mięśniowo-szkieletowym. Według Neurologii teraz, pacjenci fibromialgii nie wykazują zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego takie same, jak u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Zaangażowanie centralnego systemu nerwowego

Według Neurology teraz, trwające badania lekarskie wskazuje, że u pacjentów fibromialgii nieprawidłowych w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). W szczególności, wydaje się, że odchylenia w ścieżkach OUN, które są odpowiedzialne za ból przetwarzania.

Fibromialgia jako skutek zaburzeń neurologicznych

Według National Research Association fibromialgii, teorie wnoszą fibromialgii może, w rzeczywistości, być spowodowana przez zaburzenie neurologiczne, takie jak kompresja szyjnego rdzenia kręgowego.

Kiedy do neurologa

Należy skonsultować się z neurologiem, jeśli, oprócz bólu fibromialgii, wystąpić mrowienie i drętwienie w nogach i rękach, zawroty głowy podczas wstawania, lub doświadczenie zauważalne osłabienie mięśni. Również skonsultować się z neurologiem, jeśli wystąpią bóle głowy, drętwienie twarzy, bezdech senny, problemy z pęcherzem, omdlenia, niewyraźne widzenie, zespół jelita drażliwego lub zwiększone niezdarność.