adcov.com

Fale dźwiękowe leczenie raka

Metody leczenia raka są zawsze badane i ulepszone, aby zapewnić pacjentom z najbardziej skutecznych sposobów niszczenia raka. Fale dźwiękowe są oceniane jako możliwe nowej techniki pozbyć ciała raka.

Identyfikacja

Technika z wykorzystaniem fal dźwiękowych do leczenia raka nazywa skupia wysokiej intensywności (HIFU) USG. Fale dźwiękowe mogą przejść nieszkodliwie przez ciało i zniszczyć guzy nowotworowe.

Funkcja

Terapia HIFU skierowany komórek nowotworowych w regionach głęboko w ciele, jak prostaty, piersi i wątroby i zapewnia bezpieczniejszą alternatywę chirurgii i radioterapii w walce z rakiem.

Cechy

Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości nagrzewa się do docelowej tkanki w organizmie. Poprzez skupienie się na konkretnych obszarach leczenia raka, otaczających części ciała pozostają bez szwanku.

Potencjał

HIFU jest jeszcze w fazie eksperymentalnej. Badanie kliniczne przeprowadzone na University College Hospital w Londynie i księżnej Grace Hospital w Londynie używany HIFU w leczeniu 172 mężczyzn z rakiem prostaty. Rok później, 159 mężczyzn zostało wykonane, dziewięćdziesiąt dwa procent nie miało nawrotu.

Dalsze badania

Technika ta nadal ocenia się jego skuteczność w porównaniu do innych standardowych terapii raka. Cancer Research UK jest finansowanie badań porównujących HIFU do innych zabiegów.