adcov.com

Fakty wzrostu nadnerczy

Nadnerczy jest odpowiedzialna za życiowych funkcji organizmu, takich jak, w jaki sposób reagują na stres. Nie jeden, ale dwa gruczoły, rośnie wraz z wiekiem, ale jeśli są większe niż powinny być, które mogą sygnalizować problem. Rzeczy, które można pomylić z tych gruczołów, że rzadko myślę o są liczne.

Podstawy

Jednym nadnerczy znajduje się nad każdym z nerkami. Gruczoły są żółtawy kolor i kształt trójkąta, według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Przewodu Pokarmowego i endoskopowe.

Rozmiar

Średnia wielkość dorosłego nadnerczy jest od 4 do 6 cm długości i nie więcej niż 0,6 cm grubości, zgodnie z Oregon Health & Science University. Gruczoł nadnerczy została dorosły porównaniu do wielkości orzecha włoskiego lub kciuka; Jednakże przy urodzeniu gruczoły nie więcej niż 3,6 cm, i może być mniejsza niż 1 cm. długości.

Rozbieżność

Nawet w normalnych nadnerczy, nie może być rozbieżności pomiędzy lewą i prawą gruczołów, które nie wydają się mieć negatywny wpływ na zdrowie. Szpital Świętego Bartłomieja w Londynie to odkrycie dokonane podczas studiów 55 zdrowych pacjentów. Okazało się, że, na przykład, średnia lewego nadnercza były szeroko 0,79 mm, a średnia prawej nadnercze były szeroko 0,61 mm.

Rozszerzenie

Gruczoły te mogą rosnąć zbyt duży, co może być sygnałem, że gruczoł robi zbyt wiele hormonów, według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Przewodu Pokarmowego i endoskopowe. Zwykle większe gruczołów większa szansa, że ​​wzrost jest złośliwy. Rozmiar często bezpośrednio koreluje z niebezpieczeństw związanych z tymi wzrostami.

Atrofia

Odwrotnie, dławik może rzeczywiście się zbyt mała. W niektórych przypadkach, nadnercza może kurczyć się w połowie, według naukowców ze Szpitala św Jakuba w Irlandii. Badali pacjentów z syndrom chronicznego zmęczenia, a okazało się, że ich nadnercza miał atrofii. Zmęczenie, słaby produkcji hormonów takich jak kortyzol i skurczu nadnerczy wszystkie zostały połączone.