adcov.com

Fakty opryszczkę

Opryszczka są czasem określane jako opryszczka i nie są one mylić z owrzodzenia. Opryszczka są bardzo częste. Obecnie nie ma sposobu, aby wyleczyć opryszczkę. Kiedy zdiagnozowano opryszczkę, można podjąć kroki w celu zmniejszenia częstości występowania ognisk.

Objawy

Opryszczka są zwykle bardzo bolesne i powstają pęcherze, które są wypełnione płynem i pojawiają się w obszarze uniesionej zaczerwienienie skóry w okolicach ust. Opryszczka towarzyszy uczucie mrowienia kilka dni po pęcherze zniknęły. Opryszczka może trwać do 10 dni.

Przyczyny

Opryszczka spowodowane są przez niektórych typów wirusa opryszczki najczęściej HSV-1. Mimo, HSV-2, są zwykle opryszczki narządów płciowych, możliwe jest to, aby spowodować opryszczkę oraz. Opryszczka jest zaraźliwa, ale nie należy mylić z owrzodzenia, które są formą choroby wrzodowej.

Leczenie

Opryszczka będzie wyjaśnić na własną rękę, bez leczenia w ciągu siedmiu do dziesięciu dni. Leczenie miejscowe można stosować w celu łagodzenia objawów. Niektórzy lekarze przepisać leki przeciw-wirusowe w celu przyspieszenia czasu gojenia i zmniejszenia objawów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Opryszczka przenosi się z osoby na osobę. Są pewne osoby mogą podjąć środki w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa. Gdy twój partner ma pęcherze obecny, unikać całowania lub kontakt skóra-skóra. Nie udostępniaj naczynia, ręczniki, balsam do ust lub innych podobnych produktów z kimś, kto cierpi na opryszczkę. Zakażenie może przenosić się nawet wtedy, gdy nie ma pęcherzy obecne.

Często myj ręce, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Jeśli masz opryszczkę, unikaj dotykania innych części ciała, ponieważ twoje oczy i okolicy narządów płciowych są bardziej podatni na złapanie wirusa. Unikaj rzeczy, które podkreślają swoje ciało. Stres może powodować częste wybuchy.

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Stosuje się go do ust i twarzy przed wyjściem na słońce, nawet w miesiącach zimowych.

Fakty

Raz ktoś został narażony na działanie wirusa, objawy mogą pojawić się do 20 dni później. Objawy zazwyczaj trwa siedem do dziesięciu dni. Opryszczka pojawia się jako bolesne pęcherze, które ostatecznie złamać i wyciekać. A żółte formy crust i ostatecznie zastąpione różowego barwione skóry. Większość ludzi nie występują blizny z opryszczka.