adcov.com

Fakty O Termogeniki

Termogeniki, czasami nazywany spalaczy tłuszczu, zwiększyć metabolizm organizmu i pomaga spalić zapasy tłuszczu jako energii. Podnieść ich podstawową przemianę materii w organizmie (BMR), dlatego spala więcej kalorii. Produkty termogeniczne są popularne wśród dietetyków i kulturystów. Tam dosłownie setki produktów na rynku termogeniczne. Wiele zawierają kofeinę oprócz ziołowych lub mineralnych mieszanek.

Rodzaje

Substancje w termogeniczne suplementy różnią. Są to mieszanki dla kobiet, dla mężczyzn, dla kulturystów, dla ludzi, którzy próbują stracić znaczną ilość masy lub do ludzi, którzy próbują stracić tych "ostatnich uparty funtów." Większość suplementów mają pewne wspólne składniki, chociaż ilości tych składników są różne.

Wspólne Składniki

Prawie każdy związek termogeniczny zawiera kofeinę w jakiejś formie, czasem w różnych formach. Popularną formą jest kofeina bezwodna, co wykazano w kilku badaniach w celu zwiększenia wydatków kalorii podczas ćwiczeń. Zielonej herbaty, często z kofeiną, w wielu termogeniczne dodatków ze względu na jego zdolność do zwiększenia metabolizmu. Spożywanie sześciu do ośmiu filiżanek zielonej herbaty dziennie spala około 80 kalorii. Inne składniki leku to: termogeniczne chitozan, pieprz, cynamon, kapsaicyny i gorzkich pomarańczy. Wszelkie gorący, pikantny substancja, która zwiększa temperaturę ciała również ma tendencję do zwiększenia metabolizmu.

Efekty

Działania niepożądane substancje termogeniczne ogólnie nasilenia się z ilością zużytej. Częste działania niepożądane to drżenie, nerwowość, twitchiness i uczucie podobne do nadpobudliwości. Bardziej niepokojące działania niepożądane to zaburzenia żołądkowe, biegunka, nudności, bezsenność, zmiany nastroju (maniakalne czasami reklamowany przez firmy sprzedające suplementy jako "poczucie euforii") i drażliwość. Poważne działania niepożądane to zaburzenia funkcjonowania nerek, stresu nadnercza / dysfunkcję, udar mózgu, zawał serca i wysokie ciśnienie krwi.

Korzyści

Substancje termogeniczne mają tendencję do zwiększenia masy ciała i utratę tłuszczu, szczególnie gdy po raz pierwszy wziąć je. Są znacznie bardziej skuteczne, gdy są stosowane w połączeniu z dietą i ćwiczeniami.

Nieporozumień

Biorąc termogeniczne suplementy będzie prowadzić do utraty masy ciała na początku, nawet bez innych zmian w stylu życia, ale efekty będą plateau lub cofać bez zmiany diety lub ćwiczeń. Substancje termogeniczne mają zwiększyć zwrot z inwestycji w ćwiczenia i diety, nie jest magia uzupełnienie utrata masy ciała. Niektórzy ludzie zwiększyć dawkę, aby spróbować uzyskać lepsze wyniki, co może powodować poważniejsze skutki uboczne i ryzyko uzależnienia od produktu.

Ostrzeżenie

Substancje termogeniczne są przeznaczone do krótkotrwałego użytku. Mogą one być przełączane na i poza więc organizm mógł odpocząć od szczepów, że suplementy mogą wprowadzonych do systemu nadnerczy. Prawidłowe nawodnienie jest niezbędne przy podejmowaniu substancje termogeniczne, gdyż podwyższona temperatura ciała może prowadzić do odwodnienia.