adcov.com

Fakty O Rozedma

Rozedma płuc jest przewlekłą, długotrwałe choroby płuc, która wpływa na oddychanie z powodu uszkodzenia pęcherzyków. Tkanka z czasem pogarsza się i powietrze zostanie uwięzione w płucach, powodując zmniejszenie tlenu we krwi. Rozedma jest zgrupowane pod nagłówkiem przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, czwarty-główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Rodzaje

Uszkodzenie rzęsek, maleńkich włosków w oskrzelach, przez dym z papierosów jest główną przyczyną rozedmy płuc. Dym tytoniowy zapobiega rzęsek od czyszczenia zarazki i drażniące z dróg oddechowych. Drażniące przejść z oskrzeli do płuc. Komórki układu odpornościowego w płucach "mają także wpływ palenia. Dziedziczne znane jako niedoborem AAT może spowodować rozedmę powodu niskich poziomów białka, która chroni sprężysty tkanki płucnej. Inne stany chorobowe związane z rozedmą płuc są tkanki łącznej, takich jak Cutis laxa i zespołem Marfana.

Ostrzeżenie

Starsi ludzie mogą rozwijać rozedmę płuc, ponieważ ich płuca nie funkcjonują, jak również. Smog i inne zanieczyszczenia powodują zapalenie dróg oddechowych, które prowadzą do uszkodzonej tkanki płuc. Mężczyźni częściej niż kobiety mają rozedmę płuc, prawdopodobnie z powodu różnicy w hormonów. Bierne palenie i narażenia na działanie chemikaliów lub oparów może powodować choroby.

Identyfikacja

Duszność jest najbardziej powszechnym symptomem, rozedmy. Jeśli nawet niewielka działalność powoduje trudności w oddychaniu lub kaszlu się śluz, który jest kolorowy, zrobić test. Są oznaki, że płuca nie pracują dobrze. Jeśli się beczkowate, to może z powietrzem staje uwięziony za swoim airways.Persistent kaszlu lub świszczącego oddechu wymaga interwencji lekarza.

Expert Insight

Lekarze sugerują różne testy, aby sprawdzić, rozedma płuc, w tym RTG klatki piersiowej w celu wykluczenia innych przyczyn, a także badania krwi, aby sprawdzić białych krwinek. Badanie gazów krwi tętniczej mówi ile tlenu i dwutlenku węgla we krwi. Testy funkcji płuc mierzy ile powietrza płuca może posiadać i jak szybko mogą wydech powietrza.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli rzucić palenie, może to spowalniać rozedmę i poprawić funkcjonowanie płuc. Leki, takie jak leki rozszerzające oskrzela pomóc otwartych dróg oddechowych. Antybiotyki mogą skrócić czas jesteś zadyszki. Sterydy mogą zmniejszyć stan zapalny i pomóc lepiej oddychać. Zmniejszenie rozmiaru płuc może poprawić oddychanie i przeszczepy płuc są czasami być najbliższa rzecz do wyleczenia dla osób w ostatnim stadium rozedmy.