adcov.com

Fakty na temat osteosarcoma

Osteosarcoma jest rzadkim, ale poważnym typem raka kości, który rozwija się w coraz tkanki kostnej. Zgodnie z Mayo Clinic, około 2500 osób z rozpoznaniem raka kości rocznie. Osteosarcoma jest bardziej powszechne u dzieci i młodzieży. Jednak ten rodzaj raka może wystąpić u dorosłych. Jeśli wcześnie wykryty, przeżywalność jest wysoka. Ale jeśli nie jest leczone, może rozprzestrzeniać się kostniakomięsaka innych organów.

Czynniki ryzyka

Przyczyną osteosarcoma jest nieznany. Jednak ten rodzaj raka ma tendencję do działania w rodzinach. Kostniakomięsaka i inne rodzaje raka kości zostały połączone na wysokie dawki promieniowania. Przechodzi diagnostyczny X-ray nie zwiększy szanse zachorowania na ten typ nowotworu. Jednakże poddawanych radioterapii na inny typ nowotworu mogą spowodować uszkodzenie zdrowych komórek i powodują kostniakomięsak.

Objawy

Najczęstszym objawem mięsaka kości jest ból kości. Jak guz rośnie, może zacząć się dodatkowe objawy, takie jak osłabienie, obrzęk stawów, zmęczenie, gorączka, niedokrwistość. Dodatkowo, mogą wystąpić trwałe Limp lub radzić sobie z częstymi złamaniami kości. Jeśli nowotwór rozwija się w ramiona, unosząc ramiona mogą stać się coraz trudniejsze.

Diagnozowanie Osteosarcoma

Kilka testów są niezbędne do diagnozy kostniakomięsak. Początkowo lekarze mogą zamówić badanie krwi. Następnie seria badań obrazowych się konieczne w celu wykrycia nowotworów i ich lokalizacji w organizmie. Należą RTG, MRI, TK lub skan kości. Aby potwierdzić kostniakomięsaków, lekarze mogą żądać biopsję i usunąć kawałek tkanki kostnej.

Metody leczenia

Leczenie kostniakomięsaka zależy od lokalizacji nowotworu i stopnia nasilenia choroby. Typowe leczenie obejmuje chemioterapię, w której będziesz otrzymywać leki, aby zniszczyć komórki rakowe i zapobiec wzrost nowych komórek nowotworowych. Dodatkowo radioterapia wykorzystuje wiązki promieniowania o wysokiej energii, aby zmniejszyć nowotworów i niszczą komórki rakowe. W zaawansowanym stadium mięsaka kości, lekarze mogą sugerować amputacji usunięcie chorej kończyny.

Expert Insight

Mając silny system wsparcia może pomóc dzieciom i dorosłym radzić sobie z osteosarcoma i utrzymać pozytywne nastawienie. Wskaźnik sukcesu jest wysoka z wczesnej diagnozy, a wiele szpitali i ośrodków medycznych oferują grupy wsparcia dla pacjentów i ich rodzin. W ten sposób jesteś w stanie rozmawiać z innymi chorych na raka i nauczyć się różnych sposobów radzenia sobie z chorobą. Zasoby wsparcia raka są dostępne w Internecie.