adcov.com

Fakty na temat narządów Transplants

Fakty na temat narządów Transplants


Czasami potrzebny jest przeszczep, kiedy ważnym organem jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo. To ważna decyzja, pacjent musi zrobić, aby poprawić swoje zdrowie, ale często są ryzyka. Potrzebuje wiele razy członek rodziny lub dopasowanie dawcy można znaleźć przejść do przeszczepu. Tam często są listy oczekujących na tych procedur, zwłaszcza gdy trzeba meczach znaleźć.

Fakty

Niektóre 80.000 osób na listach oczekujących w Stanach Zjednoczonych na przeszczep organów, a lista rośnie o 3000 więcej każdego miesiąca. Priorytet dla przeszczepów narządów zależy od pilności medycznej oraz dostępności odpowiednich dawców, a nie czynników, takich jak płeć, rasę czy religię. Mecze na odbiorców i dawców odbywa się za pośrednictwem systemu komputerowego o nazwie Narodowe pobierania i przeszczepiania narządów Network, który jest prowadzony przez Stany Sieci Organowej Udostępnianie, a ich siedziba jest w Wirginii.

Papierkowa robota

Przed przeszczepem ma miejsce, trzeba będzie wypełnić rutynowych kwestionariusze zdrowia i formularze zgody, które wyjaśniają prawa pacjenta, ryzyko związane i inne ważne informacje. Dawcy muszą również wypełnić formularz zgody zgadzasz się dawcy i ryzyko dla niej, jak również.

Poprawa

W zależności od przeszczepionego narządu Oczekuje się, że ożywienie wziąć od sześciu tygodni do roku. Będziesz mieć immunosupresyjnych leków, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepionego narządu. Jeżeli osoba otrzymuje przeszczep wątroby, będzie musiał podjąć Leki immunosupresyjne do końca życia. Przeszczep narząd uznać za sukces po roku. Zawsze jest szansa, narządów będą musiały być ponownie przeszczepione jednak, szczególnie jeśli osoba jest bardzo młody.

Wynik

Przeszczepy narządów mają szansę, że mogą one niepowodzeniem, choć wskaźniki sukcesu zależy od organu. Powodzenie przeszczepu zależy od układu odpornościowego biorcy, proces gojenia i ogólny stan zdrowia. To także zależy od cyrkulacji narządu dołączonym do naczyń więc może się rozwijać i funkcjonować w ramach nowego systemu. Ogólny wskaźnik sukcesu na przeszczep narządów jest jedną około 80 procent lub więcej. Najbardziej powodzeniem przeszczepiony narząd nerki ze skutecznością od 80 do 90 procent, podczas gdy płuca mają najwyższy wskaźnik odrzucenia wszystkich narządów ze skutecznością od 45 do 53 procent.

Odrzucenie zdarza się czasami, zwłaszcza u osób starszych, osób z wielu problemów medycznych i ludzi, którzy mieli wiele przeszczepów. Odrzucenie dzieje się o wiele mniej z zaawansowanej technologii medycznej dziś i podano leki które zmniejszają prawdopodobieństwo odrzucenia.

Utrzymanie

Aby utrzymać przeszczepionego narządu w dobrym zdrowiu, jeść zrównoważonej diety, nie nadużywają narkotyków i podjąć wszelkie niezbędne leki. Postępuj zgodnie z instrukcjami dostawca daje Ci opieka zdrowotna w zakresie transplantacji narządów i utrzymania zdrowej funkcji narządu.