adcov.com

Fakty na temat drzewa herbacianego

Olej z drzewa herbacianego pochodzi z drzewa Melaleuca Alternifolia która znajduje się w rodzinie Myrtle. Jest ono stosowane od wieków jako leczenie wielu schorzeń. Obecnie jest produkowany komercyjnie jako domowego środka czyszczącego, i wkłada się produkty dla zwierząt, jak również.

Historia

Australijscy Aborygeni używali olejek z drzewa herbacianego tysiące lat. Warzą liści i łodyg do herbaty i wdychać oparów leczyć kaszel i zatorów. Łamią liście w górę do okładów w leczeniu skaleczeń i otarć. Brytyjski badacz Captain Cook znaleźć Aborygenów za pomocą herbaty w 1770, i zaczął wymagających mężczyzn na swych statków do korzystania z tego "cudu herbatę" leczyć i zapobiec szkorbut i inne dolegliwości. Później zaczął zmieszanie go z igieł świerka do produkcji piwa. Podczas II wojny światowej, australijska wojskowa wymagane wszystkie zestawy pierwszej pomocy, aby to olejek z drzewa herbacianego, ponieważ z wielu zastosowań. Ostatnio został on użyty do pomocy żołnierzy w Iraku pustynie, odstraszające pchły piaskowe i uzdrawiając ich ukąszenia powodują.

Korzyści zdrowotne

Olejek z drzewa herbacianego ma wiele zastosowań. Posiada potrójne antybiotyczne właściwości, co oznacza, że ​​zabija bakterie, grzyby i infekcji. Znane jest, w celu skutecznego leczenia trądzika, a gdy stosuje się jako okład lub w kąpieli, to może pomóc w bólu stawów i bóle mięśni. W pielęgnacji zębów, może zabić bakterie w jamie ustnej, gdy miesza się z pastą do zębów, pomagając w walce z zapaleniem dziąseł oraz jako odświeżacz oddechu. Kiedy gargled, może leczyć infekcje gardła i zrobić dobre płukania jamy ustnej. Może być stosowany w leczeniu astmy, przeziębień, przewodów kominowych i zapalenie oskrzeli, gdy pogrążony do wrzącej wody i wdychać pary. Cechy anty-grzybicze pomóc zwalczyć grzyby paznokci i grzybicę stóp, brodawki i inne dolegliwości skóry i paznokci. Pomaga także z łupieżem, wszy, infekcje drożdży, grzybica, czyraki i zapalenia pochwy. Ze względu na wiele zastosowań leczniczych, jest coraz łatwiej znaleźć w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością, a także ze zniżkami i domów towarowych.

Mity i ostrzeżenia

Istnieje kilka mitów związanych z olejkiem z drzewa herbacianego, jak w przypadku innych naturalnych kuracji. Głównym mitem jest to, że powoduje chłopcy rosną piersi. Australijski raport z badań rozwiewają mit mówiąc to wystąpienie jest chyba genetyczne lub spowodowane przez hormony stosowane w konsumpcji żywności. Innym mitem jest to, że ponieważ jest to naturalne, musi być bezpieczny. W rzeczywistości, po spożyciu może być toksyczne, więc nie jest zalecany do stosowania z dzieci, w ciąży lub karmiących piersią. Niektórzy ludzie mogą być uczuleni na aktualnych zastosowań oraz wykorzystanie pełnej siły może spowodować zaczerwienienie lub pieczenie. Jeśli Twoja skóra staje się drażliwy lub zaczerwienienie wystąpi z użytku, można rozwiązać ten problem przez rozcieńczenie siłę z wodą, olejem lub innymi niemowląt kremów lub balsamów.

Inne zastosowania

Olej z drzewa herbacianego jest tak łatwy do zastosowania u ludzi, to jest rozłożone do jej stosowania u zwierząt, jak również. U psów, może odpychać i zabijać pchły, i leczyć świerzb. U wszystkich zwierząt, może odpychać much i innych owadów gryzących. Ponieważ może być toksyczne w przypadku połknięcia, a koty i kocięta lizać ich futro, nie sugeruje się do użytku z tym zwierzęciem. Dziś można znaleźć olejek z drzewa herbacianego jest stosowany w wielu środków czyszczących, takich jak mydła, środki do zmiękczania tkanin do prania, środki do czyszczenia mosiądzu i srebra, do polerowania mebli, okien czyszczących, wybielaczy i odplamiaczy. Jego właściwości antybakteryjne sprawia, że ​​przydatne jako środki do czyszczenia łazienki, odświeżacze powietrza i usuwania nieprzyjemnych zapachów, a także, środki odkażające.

Cechy

W wielu częściach świata, z drzewa herbacianego może być uciążliwe, jak rośnie szybko, wyprzedzanie innych liści. Niektóre gatunki są małe i scraggly patrząc, podczas gdy inne są uprawiane w obszarach tropikalnych, co czyni je bujny i zielony. Z jego zastosowań leczniczych, jak również innych jego zastosowań i korzyści, to łatwo zrozumieć, dlaczego nie jest to czasami nazywany dziwnego roślin. To jest używany do zastąpienia wielu farmaceutycznych i nienaturalnych chemikaliów.