adcov.com

Fakty na temat choroby Hodgkina

Choroba Hodgkina, zwany także Hodgkina jest nowotworem układu limfatycznego, który odpiera zakażenia w organizmie. Rachunki choroba Hodgkina do mniej niż 1 procent nowotworów diagnozowanych co roku w Stanach Zjednoczonych, z 7800 nowych przypadków zgłaszane każdego roku, według szacunków do 2009 roku American Cancer Society.

Przyczyny

Istnieje kilka czynników ryzyka choroby Hodgkina, co trudno jest przewidzieć. Czynniki te są predyspozycje genetyczne, zakażenia wirusem Epsteina-Barre i płeć (mężczyźni mają wyższe ryzyko).

Diagnoza

Choroba Hodgkina jest diagnozowany przez biopsji węzłów chłonnych. Jest badane pod mikroskopem przez patologa, aby sprawdzić, komórek nowotworowych i określenia stopnia zaawansowania raka.

Objawy

Objawy to bezbolesne powiększenie węzłów chłonnych, nocne poty, niewyjaśnione gorączki, bólu pleców i swędzenie skóry.

Leczenie

Chemioterapię i radioterapię można stosować do leczenia choroby Hodgkina. Chemioterapia leczy 90 procent nowo zdiagnozowanych przypadków, zgodnie z American Cancer Society.

Rokowanie

Rokowanie w chorobie Hodgkina jest bardzo dobra, z 85 procent pięcioletniej przeżywalności, zgodnie z American Cancer Society. Młodsi pacjenci i te we wcześniejszej inscenizacji choroby mają lepsze rokowanie.

Znani Chorzy

Znani ludzie z chorobą Hodgkina to hokej superstar Mario Lemieux i senator Arlen Specter. Baseball Hall of Fame gracz Roger Maris zmarł na chłoniaka Hodgkina w 1985 roku w wieku lat 51.