adcov.com

Etiologia choroby serca

Etiologia choroby serca


Choroba serca jest terminem używanym do opisania szerokiego zakresu chorób, które mają wpływ na serce i naczynia krwionośne. Jest zabójcą nr 1 kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Mayo Clinic stronie internetowej. Jest on odpowiedzialny za 40 procent zgonów w Stanach Zjednoczonych, więcej niż wszystkie formy raka w połączeniu. Znając przyczyny chorób serca jest pierwszym krokiem do zapobiegania lub leczenia go.

Rodzaje

Uszkodzenie serca i naczyń krwionośnych jest spowodowane przez wiele czynników i warunków. Najbardziej powszechne to:

Miażdżyca miażdżyca choroby serca zaburzenia rytmu serca Kardiomiopatia zakażenia zastawek serca

Przyczyny

Choroba serca jest powszechnie powodowane przez uszkodzenia serca lub naczyń krwionośnych spowodowane miażdżycą lub z nagromadzonych złogów tłuszczowych w tętnicach. Gdy to nastąpi, tętnice nie mogą dostarczyć wystarczającej ilości tlenu i składników odżywczych do pozostałej części organizmu. Inną z głównych przyczyn chorób układu sercowo-naczyniowego jest nazywany stwardnienie tętnic, stwardnienie tętnic. Zbyt duże ciśnienie w tętnicach powoduje ściany stać grube i sztywne, ograniczając przepływ krwi do tkanek i innych narządów. Ryzyko wystąpienia tych warunków jest podwyższone przez niezdrową dietę, brak ruchu, nadwaga i palenie.

Przyczyny zaburzeń rytmu serca lub zaburzeń rytmu serca, są genetyczne wady serca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, palenie tytoniu, nadmierne używanie alkoholu, narkotyków, stres i niektóre leki.

Kardiomiopatia jest pogrubienie lub powiększanie serca, a jego przyczyny są jeszcze nieznane. Inną przyczyną chorób serca, infekcji, jest wywołane przez bakterie, wirusy i pasożyty, które docierają do serca, leków, które wywołują reakcje alergiczne lub inne choroby.

Istnieje wiele przyczyn choroby zastawek serca. Osoba może urodzić się z uszkodzeniem zaworu i może być spowodowane warunkami, jak gorączka reumatyczna, infekcje, choroby tkanki łącznej, niektóre leki lub leczenia promieniowania nowotworu.

Czynniki ryzyka

Wiek: po prostu starzeje zwiększa ryzyko chorób serca. Płeć: Mężczyźni są na ogół w większym ryzykiem, ale ryzyko wzrasta dla kobiet po menopauzie. Wywiad rodzinny: Jesteś na bardziej zagrożonych rodziców rozwiniętej choroby serca w młodym wieku. Palenie: Nikotyna ogranicza uszkodzenia naczyń krwionośnych i tlenek węgla wewnętrznej wyściółki naczyń krwionośnych, czyniąc je bardziej podatne na miażdżycę.

Dodatkowe czynniki ryzyka obejmują wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, otyłość (brak ruchu oraz brak aktywności fizycznej) oraz wysoki stres, niszczenie tętnic. Niewłaściwa higiena może zwiększyć ryzyko infekcji.

Zapobieganie

Wady genetyczne serca nie można zapobiec, ale pewne zmiany w stylu życia może pomóc obniżyć ryzyko. Są to nie palenie, pobytu aktywne fizycznie, zdrowe jedzenie i zmniejszenia i zarządzania stresem.

Zabiegi

W zależności od przyczyny choroby serca, leczenie obejmuje leki, zabiegi chirurgiczne, przeszczepy serca i procedur z użyciem cewników.