adcov.com

Etapy rozwoju dziecka w 7-16 lat

Etapy rozwoju dziecka w 7-16 lat


Rozwoju dziecka, który obejmuje wiek od 7 do 16 jest oznaczona przez wczesnego dzieciństwa, w średnim dzieciństwie i okresie dojrzewania etapach. Dziecko rozwija umiejętności, które pozwalają mu działać w środowiskach społecznych i akademickich spotyka na co dzień. Idealnie, Zdobyte podczas każdej fazy są zbudowane na celu poprawę akademickich interakcje międzyludzkie i dzieci spotkają się w przyszłych etapów i, ostatecznie, w dorosłość.

Wiek 7

Rozwoju dziecka w okresie 7 lat, nazywany również wczesną fazę dzieciństwa, jest oznaczony przez dziecko nauki różnicy między rzeczywistością a fantazją, i zdolność do odróżniania myśli i działań. Podział płci zaczyna się w środowisku społecznym, jak chłopcy i dziewczęta mogą tworzyć oddzielne grupy podczas grania w gry lub sportowe. Dzieci zaczynają cieszyć się coraz poczucie niezależności i większej odpowiedzialności. Na tym etapie dziecko uczy się czytać i pisać w szkole, a także formy zorganizowane wspomnień.

W wieku od 8 do 12

Stadium rozwoju dziecka, które występuje między wieku od 8 do 12 jest dalej środkowym dzieciństwa. W tym czasie dzieci uczą się wartości społeczne i zaczynają rozumieć i praktykować, integrację w społeczeństwie. Bliski dzieciństwo jest również uważany etap utajenia, podczas którego zmiany fizyczne są stałe i mniej widoczne niż zmiany, które nastąpią w okresie dojrzewania. Nauki w tej fazie jest oparty na zasadach, jak dzieci zdobyć umiejętności, takich jak zdolność do tworzenia hipotez. Jak zdobyć kompetencje w nauce szkolnej, dzieci zaczynają też rosnąć w ich interakcjach społecznych. Doświadczenie zdobywają poprzez relacje społeczne z rodziną i przyjaciółmi zwiększa swoje znaczące umiejętności komunikacyjne. Dzieci w tym stadium rozwoju zaczną rozwijać interesy, takie jak twórczych poszukiwań lub sportowych, a spotkać bardziej skomplikowane wyzwania w ich szkolnych.

W wieku od 12 do 16

Dorastania, etap rozwoju dziecka, który obejmuje wieki od 12 do 16, to okres, w którym dzieci osiągają dojrzałość płciową i tworzą tożsamość dorosłych w ramach swojego środowiska społecznego. W okresie dojrzewania, fizycznych zmian w wysokości i wagi są zwykle drastyczne podczas zrywu wzrostu, który trwa około dwóch lat. Dziewczęta zazwyczaj rozpoczynają spektakularny wzrost przed chłopców, ale u obu płci, na końcu dojrzewania, uzyskuje wysokość może wynosić siedem do dziewięciu cm i waga mogą zyskać może wynosić około 50 kg. Dojrzewanie płciowe, określona przez uwalnianie hormonów z przysadki, występuje u dziewcząt w wieku około 13 i chłopców w wieku około 15. Rozwój emocjonalny w tym etapie jest integralną częścią rozwoju dziecka jej tożsamości i poczucia własnej wartości. Wahania nastroju są powszechne i mogą pojawić się znacznie ze zwiększonej presji społecznej, począwszy od hormonów. Zwiększenie umiejętności poznawcze i zdolność do zajęcia abstrakcyjne problemy, rozwijać na tym etapie, a także zdolność do ustanowienia myśli i plany na przyszłość. W szkole, umiejętności poznawcze zmiany dorastania ze wzrostem abstrakcyjnego myślenia i wymaga odpowiednich możliwości kształcenia w celu promowania wzrostu intelektualnego.