adcov.com

Etapy Korzystanie z Myers-Briggs

Myers-Briggs jest ocena wskaźnika osobowości opiera się na założeniu, że pozwala lepiej zrozumieć osoby zmiany w jego zachowaniu i wynikającą z wpływu tych zachowań. Stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiet, ocena pomoże Ci stać się świadomym swoich nastrojów i osobowości i jak można wykorzystać te informacje, aby lepiej radzić sobie z rodziną, rówieśnikami, podwładnych i tych, władzę nad tobą. Podstawowe zrozumienie oceny i jej historii pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak go używać w codziennym życiu.

Historia

MBTI (MBTI) został opracowany przez Isabel Briggs Myers i Katharine Briggs (jej matki). W 1913 roku Carl Jung opracował teorię, dlaczego ludzie są tak różni i działać w różny sposób. Doszedł do wniosku, że każda osoba jest introwertyk czy ekstrawertyk. Isabel i Katharine stosować teorię rozwijać swój test. Począwszy od 1941 roku i nadal poprzez prowadzone badania, dwie kobiety ustaliła, że ​​istnieją cztery ogólne wzorce, które każda osoba następująco. Każdy z tych czterech wzorów jest dopracowana do czterech, w sumie 16 różnych typów osobowości, które można przypisać do każdej indywidualnej osoby. Jak na ironię, to dopiero po śmierci Izabeli w 1980 roku, że MBTI został szeroko stosowane w miejscu pracy.

16 Rodzaje

W 16 typy są w podziale na grupy liter, po jednym z każdej z czterech podstawowych wzorów, którymi są: ekstrawertyk i introwertyk (E lub I); wykrywanie i intuicja (S lub N); myśli lub czuje (T lub F); a sądząc lub postrzegania (F lub P). Po zakończeniu oceny, może zostać uznane za "INFJ." Masz więcej niż tendencje introwertyk z ekstrawertyka. Twoja intuicja jest zapalonym i zwykle mają silne współczucie dla innych. Ogólnie rzecz biorąc, są organizowane. Sugerowane kariery obejmują nauczanie, biblioteka, prawo i psychologię. Matka Teresa była osobowość INFJ.

Biorąc kroki

MBTI składa się z serii pytań, z których nie ma "prawo" lub "złych" odpowiedzi. Musisz odpowiedzieć na każde pytanie szczerze, aby uzyskać najlepszy możliwy wynik. Pytania odnoszą się do swoich myśli na bycie ekstrawertykiem lub introwertyk, wykrywanie i umiejętności intuicja, myśli i czuje reakcje, a wyrok i postrzeganie umiejętności. Myers-Briggs zaleca Test być interpretowane przez certyfikowane szkolenie zawodowe. Wiele firm pracownicy przeszkoleni, aby zrozumieć i zinterpretować MBTI. Będą one zapewnić poufność, podać odpowiednie informacje zwrotne, pomóc ocenić swój typ i zastosować wyniki do swojej karierze i życiu. MBTI oferuje Raport interpretacyjne, które ma 93 pytań. Raport ten oferuje swoim podstawowym cztery litery typu osobowości, opis każdej litery i ogólnej strukturze swoich preferencji w życiu. Różne testy są oferowane przez układ internetowego z MB.

Korzystanie kroki

Badania Myers-Briggs i innych specjalistów wskazuje na MBTI jako dokładna ocena własnych preferencji, ponieważ sam wynik uzyskuje się, gdy jest wielokrotnie podejmowane przez tę samą osobę. Egzaminatorem pomoże zrozumieć wyniki i może zaoferować sugestie na swojej ścieżce kariery. Nie powinieneś czuć się tak, jeśli "musi" przejść przez specjalną ścieżkę kariery. Jednak po jedną z sugerowanych kariery może pomóc osiągnąć swoje cele w życiu, jak będzie prawdopodobnie bardziej zadowoleni ze swojej pracy. Na poziomie osobistym, MBTI daje wiedzy, aby zrozumieć swoje reakcje do smutku, radości i wyzwań. O dobry pomysł, dlaczego iw jaki sposób reagować w danej sytuacji daje lepszą równowagę w życiu.