adcov.com

Etapy choroby Alzheimera

Zapoznanie się z etapów choroby Alzheimera może pomóc rozpoznać oznaki i objawy u bliskiej osoby, przyjaciela lub współpracownika. Istnieje siedem etapów progresji choć pierwsze dwa etapy są niemożliwe dostrzec i trzecia może być jedynie rozpoznawalne przez bliskich przyjaciół i rodziny. Jeśli wiesz, co każdy etap produkuje będziesz bardziej przygotowana do radzenia sobie z zachowaniami człowieka, który ma chorobę Alzheimera.

Wczesnych stadiach choroby Alzheimera

Wczesne stadia choroby Alzheimera są niezauważalne. Nawet lekarz nie może stwierdzić, że dana osoba cierpi. W pierwszym etapie, pacjent może nadal funkcjonować normalnie, jak gdyby nie ma nic złego. Nie ma uznanie utraty pamięci lub w ogóle. Objawy nadal pozostać niezauważone podczas drugiego etapu. Nie mogą być pewne niewielkie utrata pamięci, która wydaje się być niczym więcej niż typowym etapie starzenia się i zapomnienia.

Umiarkowane Etapy Alzheimera

Choroba Alzheimera może być ustalona przez lekarza i zauważone przez rodzinę oraz przyjaciół podczas umiarkowanych stadiach rozwoju. Trzeci etap, choć uważa łagodne, obejmuje takie problemy, jak zapominanie nazwisk, miejsc, spadek wydajności pracy i utrzymanie trochę informacji poprzez czytanie lub rozmowy. Czwarty etap jest zauważalny niemal każdego. Osoba cierpiąca ostatnio można zapomnieć wykonywania zadań, zmniejszenie zdolności do wykonywania codziennych zadań matematycznych lub nawet zapominając o historii i osobistych.

Ciężkie Etapy Alzheimera

Piąte stadium rozwoju Alzheimera wydaje się zaskakujące z objawami takimi jak pacjenta zapominając własnej adres domowy lub numer telefonu. Mogą zapomnieć, gdzie są, jak się tam znalazły i co dzień to jest. To zamieszanie jest bardzo głęboka. Stage sześć środki pomagające pacjentowi ubrać i zmniejszenie zdolności motorycznych i zmiany osobowości. Etap siedem, powoduje utratę zdolności mówienia lub funkcji, a nawet zdolność do poruszania się.

Sugestie

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc komuś, cierpi na chorobę Alzheimera. Na początku może być tylko proste zadania, które trzeba im pomóc, takie jak finanse i ustalania terminów. Na koniec trzeba będzie określić, czy chcesz wynająć opiekuna w domu lub zajrzeć do domu opieki. Będzie to się zmieniać w zależności od osoby, które cierpią z powodu choroby Alzheimera.

Porady

Stowarzyszenie Alzheimera stwierdza, że ​​"aż 5,3 mln osób w Stanach Zjednoczonych żyje z chorobą Alzheimera." Ponieważ tak wiele osób cierpi na chorobę Alzheimera, należy rozważyć plany na przyszłość w razie, że należy rozwijać tę chorobę. Zaplanuj dla przyszłych finansów i opcji opieki zdrowotnej. Ustalenia, czy rodzina i przyjaciele będą dostępne dla Ciebie, aby kontynuować w domu, lub rozważyć patrząc w domu opieki, że korzyści Ciebie.