adcov.com

Eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit objawy

Eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit charakteryzuje się dużą liczbą eozynofili, typu białych krwinek w żołądku i jelicie cienkim. Eozynofile stanowią od jednego do czterech procent komórkowej makijażu ciała. Komórki krwi są najczęściej związane z chorobami alergicznymi i zakażeń pasożytniczych.

Eozynofile pomóc zwalczyć alergię-wyzwalanie żywności i alergenów w powietrzu. Jednakże, gdy jest zbyt dużo, to mogą powodować przewlekły stan zapalny, który może prowadzić do uszkodzenia tkanek.

Objawy

Objawy obejmują biegunkę eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit, słaba wzrost lub spadek masy ciała, wzdęcia, brak łaknienia i gastroparezy. Ponieważ te objawy nie są charakterystyczne dla zaburzeń EG, biopsja jest jedynym sposobem, aby potwierdzić diagnozę.

Gastropareza

Gastropareza występuje, gdy mięśnie żołądka nie działa prawidłowo, co z kolei nie powoduje skurcze potrzebne, aby żywność przez przewód pokarmowy.

Leczenie

Obecnie nie ma lekarstwa na eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit. Leczenie może pomóc w łagodzeniu objawów i zapobiegać dalszym problemom z przewodu pokarmowego.

Leczenie dietetyczne

Niektórzy eksperci zalecają terapię diety jako sposób leczenia eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit. Po pierwsze, badanie zostanie wykonane w celu określenia, jakie pokarmy pacjent jest uczulony na większość, a potem będzie unikać produktów na tej liście.

Leki

Obecnie nie ma lekarstwa do leczenia eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit, ale jest kilka, które mogą pomóc złagodzić objawy. Steroidy są najczęściej stosowane.