adcov.com

ELISA Kit dla bezpieczeństwa pasz i żywności

ELISA Kit dla bezpieczeństwa pasz i żywności


Żywności i paszy dla zwierząt ludzki może być potencjalnie skażone niepożądanych substancji biologicznych, takich jak toksyny, stymulatorów wzrostu lub środków chemicznych, nawet nie-biologicznych, takich jak melaminy. ELISA (test immunoenzymatyczny), zestaw może być stosowany do identyfikacji obecności tych substancji. Ze względu na charakter testu zestawy ELISA są wyspecjalizowane tylko jednego określonego zanieczyszczenia. ELISA działa poprzez zmieszanie gotowego przeciwciała z próbką. Badanie daje specyficzną zmianę koloru, gdy zanieczyszczenia wiąże się z przeciwciałem. Każdy zestaw testowy ma skończoną ilość materiałów badawczych, wymaga przechowywania w określonych temperaturach i ma datę ważności.

Test ochratoksyny A

Przeznaczony do stosowania w zbożach, kawy, ziarna i pasz dla zwierząt, Helica MycoMonitor ochratoksyny Test będzie zidentyfikowanie obecności ochratoksyny A w próbce. Toksyny wytwarzane przez pleśnie Aspergillus oraz Penicillium, i może doprowadzić do niewydolności nerek i nowotwory nerek u ludzi. Zwierzęcych, toksyny mogą mieć również wpływ na nerki, powolny wzrost i zmniejszenia produkcji jaj.

Analiza histaminy

Histamina jest jednym z najczęściej spotykanych w zatruciach pokarmowych spowodowanych spożyciem ryb, ale chemiczne można znaleźć w innych produktach spożywczych. Chemiczna występuje w organizmie ludzkim na niskich poziomach, lecz wysokiej dawki może spowodować palpitacje serca, chociaż zwykle łagodna choroba, dając objawy, takie jak wysypkę, nudności i ból głowy. ELISA, takich jak LC Tech HistaREAD ELISA Kit może zidentyfikować histaminy u ryb, mączki rybnej, sera, mleka i wina.

Fumonizyny Assay ELISA

Fumonizyna jest toksyną wytwarzaną przez moniliforme pleśni Fusarium. To jest powszechne zanieczyszczenie ziarna i wykazano, że powodują raka wątroby u szczurów, problemy z płucami u świń i choroby u koni. Afryka Południowa i Chiny mają wysoki poziom zanieczyszczenia fumonism.

Oznaczanie aflatoksyny

Jeszcze inne formy produkcji zanieczyszczenie ziarna jest aflatoksyny. Ta toksyna jest wytwarzana przez Aspergillus, a także może mieć wpływ na ziemnych, przyprawy, suszone owoce i kilka gatunków orzechów. Produkują Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryce są najbardziej dotknięte, ale toksyny znajdują się w żywności z krajów bardziej umiarkowanych. Połknięcie może spowodować aflatoksyny raka wątroby. Zestawy ELISA mogą być kierowane tylko określone podgrupy aflatoksyny, takich jak aflatoksyny B1.

Test melaminy

Melaminę stosuje się w produkcji tworzyw sztucznych, ale mogą dostać się do łańcucha pokarmowego. Przyczyną obecności melaminy w paszy lub środków spożywczych, takich jak mleko jest celowe dodawanie przez producenta w celu zwiększenia zawartości białka w żywności. Przyjmowaniem melaminy mogą potencjalnie spowodować niewydolność nerek i śmierć. Zestaw do analizy ELISA wykrywa melaminy w niecałą godzinę.

Sulfonamid Assay ELISA

Sulfonamid jest powszechnie stosowany jako dodatek do paszy w celu promowania wzrostu u cieląt i świń. Chemiczny ma również zastosowania weterynaryjne. Jednak, Food and Drug Administration ustawił limit stężenia pozostałości sulfonamidów w produktach spożywczych. Ilościowe (stężenie-pomiarowe) zestawy ELISA takie jak MaxSignal Test Kit ELISA Sulfonoamidu BIOO Scientific dlatego są wykorzystywane do sprawdzenia jedzenie jest w granicach prawnych.