adcov.com

Efekty uboczne testosteronu u kobiet

Mimo, że słowo "testosteron" jest często związane z ludźmi, kobiety również otrzymać małe ilości tego hormonu. Jajniki i nadnercza kobiety wydzielają testosteronu i, choć cechy w porównaniu do mężczyzn są o wiele mniej, jest krytyczny hormon dla kobiet. Według North American Menopause Society (2005), typowo kobiece szczyty testosteronu w wieku 20 lat, a następnie stopniowo zmniejsza się kobieta zbliża się 40. Testosteron jest niezbędny do normalnego wzrostu i rozwoju kobiet.

Poziom tkanki tłuszczowej

Jak kobiety w średnim wieku i podejście do menopauzy, wielu skarży się na zwiększoną tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicy brzucha. Również, o których mowa w "tłuszczu trzewnego," tego głębokiego poziomu tłuszczu wokół narządów formularzy znajdujących się w obszarze brzucha. Zgodnie ze szczytu University Medical Center 2009 badaniu Tłuszcz jest uważany za czynnik ryzyka większa niż tłuszcz w innych obszarach, a także przyczynia się do wzrostu choroby serca i miażdżycy tętnic. Badania wykazały, kobiety, które były w ciągu sześciu miesięcy przed lub po menopauzie mieć rosnącego poziomu testosteronu "aktywnej", która odpowiada wzrost tej głębokości poziomu tłuszczu.

Gęstość kości

Kobiety, które osiągnęły lub są obok menopauzy może mieć mniejszą gęstość kości, i uruchomić ryzyko osteoporozy. Dodanie testosteronu do hormonalnej terapii zastępczej u kobiet po menopauzie, może mieć pozytywny wpływ na gęstość kości. Badanie przeprowadzone przez Instytut księcia Henry'ego Badań Medycznych stwierdził, że "u kobiet po menopauzie, leczenie połączone estradiolu i testosteronu implantów było bardziej skuteczne w zwiększaniu gęstości mineralnej kości w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, bioder i estradiolu niż samych implantów."

Sex Drive

Zmniejszone libido kobiet po menopauzie może również być spowodowane niższym stężeniem testosteronu. W 2004 BioSante Pharmaceuticals Inc (BPA) prowadzone metodą podwójnie ślepej próby badanie leku "LibiGel", przeznaczonej dla kobiet. Lek ten twierdzi, że mierzone niskie dawki testosteronu może poprawić kobiety libido. Badania wykazały, że kobiety za pomocą plastra miał "... statystycznie znaczący wzrost aktywności seksualnej."

Cholesterol

Według American Menopause Society, doustne leczenie testosteronu powoduje niższe poziomy HDL u kobiet. HDL "dobrego" cholesterolu, który transportuje cholesterol do wątroby, które następnie wydala go jako żółci. HDL ma kluczowe znaczenie dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego, jak liczniki działania cholesterolu LDL, który jest uważany za "złe", od depozytów cholesterolu LDL w tętnicach. Niskie poziomy HDL przyczynia się do ryzyka zawału serca i udaru.

Leczenie możliwych zagrożeń Testosteron

Zabiegi testosteronu prowadzą również rzadkie, ale działania niepożądane. Niektóre z nich są poważne, takie jak zwiększone ryzyko tworzenia się skrzepów krwi, drgawki i zapalenie wątroby. Kobiety biorące DHEA (dehydroepiandrosteron) suplementy należy wspomnieć o tym lekarza prowadzącego przed rozpoczęciem leczenia testosteronem. Kobiety powinny pozwolić ich lekarz wie o wszystkich receptę i ponad-the-counter leki biorą przed rozpoczęciem terapii testosteronem.