adcov.com

Efekty uboczne stosowania miejscowego estriol

Efekty uboczne stosowania miejscowego estriol


Estriol jest naturalnie występujący estrogen. Jest on stosowany jako alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej. Świadczeniodawcy przepisać miejscowo estriol w leczeniu objawów menopauzy, suchość pochwy, nietrzymanie moczu, zwłaszcza i zmiany zanikowe w obrębie narządów płciowych. Skutki uboczne są minimalne.

Ciepła

W badaniu przeprowadzonym w Holandii prowadzonych przez firmy farmaceutycznej Organon, niektóre z kobiet stosujących estriolu krem ​​poczuł ciepło pochwy "" w pierwszych dniach stosowania.

Alergia

Nowe alergii mogą wystąpić w każdym momencie. Jeśli się wysypka, pieczenie lub swędzenie podczas stosowania miejscowego estriol, skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia.

Składniki nieaktywne

Food and Drug Administration nie zatwierdziła i nie reguluje żadnych produktów zawierających estriol tak nieaktywne składniki nie są upoważnione, aby być taka sama w każdym kremem. Nieoczekiwane składników mógłby spowodować efekty uboczne.

Rozważania

Estriol może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Badania były sprzeczne co do tego, czy ryzyko to jest bardziej lub mniej niż z normą HTZ.

Ostrzeżenie

Jeśli masz jakieś nietypowe lub biorąc do zagrożenia życia (takie jak trudności w oddychaniu lub ból w klatce piersiowej), estriol, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej.