adcov.com

Efekty uboczne propionianu

Propionian, steroid anaboliczny składa się z mieszanki enantan testosteronu jest steroid dodatek stosuje się w celu zwiększenia siły mięśni, testosteron, rozmiar i wytrzymałość mięśni w użytkowników. Jak w przypadku każdego steroidu anabolicznego, istnieje wiele skutków ubocznych, które mogą wynikać z użycia.

Tłumienie naturalnych hormonów

Hamowanie naturalnych hormonów jest najczęstszym skutkiem ubocznym sterydów. Kiedy spożywamy z zewnętrznego źródła hormonów do organizmu, wysyła wiadomość do systemu endokrynologicznego, że nie musi już go produkować. Twoje ciało to ma pozostać w stanie równowagi i nie chce produkować zbyt dużo jednego związku chemicznego. Gdy stosowanie sterydów jest zatrzymany, ciało nie produkuje wystarczającej ilości danego hormonu, pozostawiając swoje ciało bez istotnych hormonów potrzebnych do utrzymania się homeostazy.

Gynocomastia

Gynocomastia odnosi się do feminizacji tkance sutka i rozwoju cech żeńskich piersi, uboczny produkt, który jest bardzo często przy stosowaniu steroidy anaboliczne. Oprócz podniesienia poziomu testosteronu, sterydy również podnieść poziom estrogenu w jego użytkowników, aby zrównoważyć napływ hormonów jest spożywana. Nadmiar estrogenów trafia do tkanki piersi użytkownika i wiąże się z tkanki, która ma już na miejscu, co prowadzi do wzrostu tkanki tłuszczowej. Wspólne wskaźniki gynocomastia są swędzące sutki i ból w piersi. Przerwać stosowanie sterydów, gdy którykolwiek z tych objawów się obecny.

"Roid Rage"

Zwiększona agresja, bardziej znany jako "ROID wściekłości" jest częstym skutkiem ubocznym stosowania sterydów. Jest to powszechnie przypisywany w podwyższonych poziomów testosteronu w organizmie i może prowadzić do wzrostu przemocy, a nawet psychozy. Ważne jest, aby zauważyć, że osobowości osobnika odgrywa zasadniczą rolę, czy te objawy. Jeśli osoba jest już skłonny do agresji i agresywnych zachowań, sterydy prawdopodobnie wzrośnie te cechy. Odwrotnie, te z osobowości bardziej pasywnych nie może wystąpić wzrost agresji.

Uszkodzenie wątroby

Steroidy anaboliczne przejść przez wątrobę, gdy są przetwarzane przez jednostkę, pozostawiając możliwość, że powtarzające się stosowanie sterydów może spowodować uszkodzenie wątroby. Kiedy coś jest przetwarzany przez wątrobę, jest rozkładane przez enzymy, a następnie przekazywane do krwioobiegu. Sterydy powodują enzymy wątrobowe zostać podwyższona po zakończeniu jego rozbijania, a ostatecznie może to doprowadzić do uszkodzenia długoterminowych.

Rozrodcze Zagadnienia

Rozrodcze problemy, które mogą powstać w wyniku zwiększonego poziomu testosteronu Obecnie przy użyciu sterydów. Są to powiększenie prostaty, skurcz jąder i bezpłodność. Ważne jest, aby zauważyć, że wiele z tych problemów powstają dopiero po długim okresie stosowania sterydów.

Ostrzeżenie

Ważne jest, aby zrozumieć, że te efekty uboczne są wskutek zastosowania dowolnych anabolicznego sterydu nie tylko etylu. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do lekarza specjalisty.