adcov.com

Efekty uboczne miostatyny

Efekty uboczne miostatyny


Miostatyna jest białkiem wytwarzanym naturalnie w komórkach mięśni szkieletowych dorosłych ssaków. Białko krąży w krwi i węzłów chłonnych i stwierdzono zmniejszenie szybkości wytwarzania komórek macierzystych mięśni, hamując w ten sposób wzrost mięśni. Odkrycie miostatyny 1997 spowodowało dalsze badania obejmującego hamowanie tego białka w leczeniu dystrofii mięśniowej.

Dodatkowe badania badano również możliwość manipulowania miostatyny w celu zwiększania wyników sportowych, ale skuteczność i efekty uboczne tego działania są ciągle jeszcze poznane.

Nadmiernego wzrostu mięśni

2007 Badanie zatytułowane "Mutacja genu miostatyny w masy mięśniowej i zwiększa Racing Poprawia wydajność w heterozygot Dogs" zbadać mutację genów miostatyny u psów wyścigowych. To badanie przez Narodowy Instytut Human Genome Research w National Institutes of Health w Bethesda, Md. Stwierdzili, że psy, które posiadały pojedyncze kopie tych genów, które zostały zmutowane do produkcji niższy poziom miostatyny, doświadczyło zwiększenia wzrostu mięśni, który umożliwił im regularnie przewyższają psy, które nie posiadają tych genów. Jednak psy, które posiadały dwie kopie tych genów miał efekt uboczny, że naukowcy opisana jako "rażąco overmuscled."

Konsekwencje miostatyny skasowaniem nadal niejasne

One 2009 Badanie przeprowadzone przez Beth Israel Deaconess Medical Center i Harvard Medical School w Bostonie, Mass., Zatytułowany "Skutki miostatyny skasowaniem w Aging Myszy", studiował hamowanie miostatyny w leczeniu związanych z wiekiem utrata mięśni w tkance mięśnia sercowego. Okazało się, że podczas gdy "serca skutki hamowania miostatyny pozostają niejasne, skreślenie miostatyny nie wpływa związanych ze starzeniem się społeczeństwa wzrost masy mięśnia sercowego i wydaje korzystne dla gęstości kości, wrażliwości na insulinę i funkcji serca u starzejących się myszy."

Leczenie dystrofii mięśniowej

Badania 2008 "Miostatyna Hamowanie przez folistatyna-peptyd pochodzący łagodzi patofizjologii mięśniowa Duchenne'a modelowych myszy", sporządzonej przez Instytut Nauk Medycznych w całkowitym Fujita Health University w Aichi, Japonia, zbadać możliwość hamowania miostatyny w leczeniu dystrofii mięśniowej, choroba, która powoduje osłabienie mięśni szkieletowych. Naukowcy odkryli, że ten zabieg miał potencjał i nie obserwujemy żadnych negatywnych skutków ubocznych, ale także przyznał, że było potrzebne dalsze badania, aby zweryfikować te wyniki i obserwować ewentualne długofalowe skutki uboczne.

Możliwe Side Effect Leczenie dystrofii mięśniowej

W przeciwieństwie do japońskich badań, naukowcy z Burnham Institute w La Jolla w Kalifornii., Znalazł możliwy efekt uboczny stosowania hamowania miostatyny jak dystrofia mięśni leczenia. Ich 2005 Badanie zatytułowane "Wyeliminowanie miostatyny nie walki z dystrofii mięśniowej u myszy DY ale zwiększa śmiertelności poporodowej" okazało się, że podczas gdy myszy z dystrofią mięśni nie doświadczenie wzrosła regenerację mięśni w wyniku miostatyny hamowania, przyszedł kosztem powstawania konieczne tłuszcze. Dodatkowo, stany zapalne i zwyrodnienie mięśni istniejących nie została powstrzymana, co prowadzi do wniosku, że im "każdy przyszły terapia oparta na miostatyny może posiadać niepożądane efekty uboczne."

Potrzebne dodatkowe badania

Chociaż zmniejszenie miostatyny może prowadzić do działania ubocznego nadmiernego wzrostu mięśni niewiele dowodów negatywnych skutków ubocznych stwierdzono w użyciu hamowania miostatyny do leczenia chorób. Jednak w każdym z wyżej wymienionych badań, w przeważającej większości badań obecnie wykonywana w odniesieniu do skutków hamowania miostatyny, naukowcy doszli do wniosku, że potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić swoje wyniki i zidentyfikować ewentualne skutki uboczne.