adcov.com

Efekty uboczne bloków zewnątrzoponowego szyjki macicy

Efekty uboczne bloków zewnątrzoponowego szyjki macicy


Blokada nerwu szyjnego zewnątrzoponowe jest leczenie, które polega na wstrzykiwanie leku przeciwzapalnego do przestrzeni zewnątrzoponowej w szyi, gdzie jest wiele nerwów. Może to być również wykonane w połowie tylnej lub przedniej części tylnej, które mogą zmniejszać ból przez kobiety w porodu. Gdy szyjki macicy blok zewnątrzoponowe jest zrobione, to jest zwykle wykonywane w celu zapewnienia pomocy dla osoby, która ma przewlekły ból. Mogą być bardzo skuteczne w zapobieganiu i zmniejszaniu bólu, chociaż szyjki zewnątrzoponowego bloki mają kilka potencjalnych skutków ubocznych.

Uraz rdzenia kręgowego

Zewnątrzoponowe przestrzeń jest mały obszar wokół membrany, która obejmuje kręgosłup. Czasami trudno trafić dokładnie we właściwym miejscu, gdy wstrzyknięcie leku nie tak czasami wystąpić uszkodzenia rdzenia kręgowego. To najczęściej występuje, gdy pacjent porusza się nagle, jak zastrzyk będzie w jej kręgosłupa.

Bóle głowy

Bóle głowy są częstym skutkiem ubocznym szyjki zewnątrzoponowego bloków. Gdy igła wchodzi w worek na szyi, gdzie płyn rdzeniowy jest zawarta, to jest możliwe, aby niektóre rdzeniowy wyciek w przestrzeni i nadtwardówkowego powodować bóle głowy. Bóle głowy z zewnątrzoponowego bloków można kontynuować przez kilka dni po zabiegu, lub może nawet wrócić sporadycznie przez kilka miesięcy.

Nieprawidłowości w oddychaniu

Chociaż nie jest to bardzo często, czasami, gdy paraliżujący leków typu wstrzykuje sama znieczulający, lub środek paraliżujący, może sprawić, że trudno oddychać. Znieczulające, leki, po wstrzyknięciu w odcinku szyjnym kręgosłupa u niektórych pacjentów ", wpływa na mięśnie klatki piersiowej, co utrudnia oddychanie. W tym rzadkich efekt uboczny, tlen mogą być podawane osobom, które to potrzebne, aż do boku efekt zanika.

Ból pleców lub szyi

Niektórzy pacjenci doświadczają zlokalizowaną szyi lub pleców z igły jest włożony, które może trwać kilka dni. Inni pacjenci mają ogólny ból całej szyi lub całe plecy po zewnątrzoponowym bloku, który może trwać do kilku miesięcy po znieczuleniu zewnątrzoponowym.

Zmniejszenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych

Jako pacjent, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, gdy coraz szyjki bloku zewnątrzoponowe. Głębokie oddychanie i techniki relaksacyjne przed i podczas wprowadzania igły może pomóc uniknąć nagłego szarpnięcia mięśni, co może spowodować obrażenia. Mów i poinformować lekarza, jeśli masz jakieś bóle, że nie wydaje się normalne dla Ciebie lub masz jakiekolwiek wątpliwości. Lepiej jest być bezpieczny i ostrożny, niż wrócić do gabinecie później ze względu na efekt uboczny.