adcov.com

Efekt naturalnego progesteronu Krem na czynność nerek

Efekt naturalnego progesteronu Krem na czynność nerek


Naturalny progesteron krem ​​jest rodzaj terapii hormonalnej. Kiedy organizm kobiety przestaje produkować hormon naturalnie, jej lekarz może zaproponować krem ​​progesteronu zastąpić to, co organizm traci. Śladowe ilości znajdują się w mężczyzn, ale kobiety zwykle są odbiorcami terapii zastępczej, aby zachować płodność / cykl menstruacyjny możliwie regularnym.

Czynność nerek

Określenie "nerek" odnosi się do nerek. Nefrologia jest badanie nerek. Nerki są fasolowymi narządy znajdujące się w pobliżu dolnej części pleców, po obu stronach kręgosłupa. Nerki filtrują odpadów i nadmiaru wody, zwykle poprzez oddawanie moczu.

Termin "czynność nerek" odnosi się do sposobu i nerki pracują. Nerki może nie z powodu cukrzycy lub nadciśnienia tętniczego. Nerki mogą być również uszkodzone po urodzeniu, przez proces starzenia się, a nawet z przedawkowania niektórych leków lub leków.

Progesteron

Dwa główne hormony żeńskie estrogeny i progesteron są. Według strony internetowej Virginia Hopkins Health Watch, "Progesteron to hormon steroidowy wykonane przez ciałko żółte jajnika w owulacji, w mniejszych ilościach przez nadnercza. Progesteron jest potrzebny w hormonalnej terapii zastępczej u kobiet po menopauzie w celu zrównoważenia lub sprzeciwić Wpływ estrogenów. bez sprzeciwu estrogenów tworzy silne ryzyko zachorowania na raka piersi i raka reprodukcyjnych. "

Krem naturalny progesteron

Naturalny progesteron krem ​​znany również jako bioidentical progesteronu. Zgodnie z rozwiązaniami stronie bezpieczne menopauzalny "Natural USP progesteronu dotyczy kremu o jakości farmaceutycznej, która zawiera 2-3% naturalnego hormonu progesteronu." Mimo, że niektóre składniki zmieniają się w zależności od marki, większość kremów naturalnego progesteronu zaczynają jako soi lub dzikiego yam. Chemiczny zwany diosgenina zmienia się progesteronu. Należy to zrobić w laboratorium. Krem działa najlepiej, gdy wygładza się na twarzy, szyi, klatce piersiowej i dłoniach. Mimo, że niektóre naturalne kremy progesteronu użyciu dzikich yam, większość ponad-the-counter kremy dziki yam nie są takie same jak to, co lekarz zaleci.

Wpływ na czynność nerek

Nie ma jednoznacznych dowodów, że krem ​​progesteronu jest szkodliwe dla nerek. Według strony internetowej WebMD, terapia może być lubił bóle głowy i skrzepy krwi, ale nie ma wzmianki o uszkodzenia nerek.

Skutki uboczne

Mimo, że nie ma dowodu, że istnieje krem ​​szkodzi na nerki, to ma inne skutki uboczne. Strona bioidentical Progesteron wymienia migreny, wzdęcia, nadwrażliwość piersi, drażliwość, ból, skurcze menstruacyjne, problemy jajnika i depresji, ponieważ niektóre z nich.