adcov.com

Dzwonienie w Objaw Ears

Termin medyczny na dzwonienie w uszach szum. Szum w uszach jest wspólne doświadczenie i to jest normalne, czy to jest rzadkie i trwa tylko kilka minut. Może to przeszkadzać w życiu, jeśli powtarza się lub jest stała. Zgodnie z Medline Plus, może to brzmieć jak "dzwonienie, wieje, ryk, szum, syczenie, buczenie, gwizdy, lub sizzling .... wydobywania się powietrza, wody bieżącej, wnętrze muszli, lub nuty."

Przyczyny

Szum w uszach może być spowodowany przez wosk w uszach, ciała obce, infekcje ucha, szkody z hałas, alkohol, kofeina, antybiotyki, aspiryna lub inne leki. Może być również oznaką wysokiego ciśnienia krwi, niedokrwistość lub alergii.

Pielęgnacja

Można maskować hałas, dzięki czemu jest bardziej znośne, za pomocą białego urządzenia hałasu, niski muzyki, tykający zegar lub jakąkolwiek konkurencyjną dźwięk.

Rozważania

Stres pogarsza szum i uczenia się zrelaksować jest ważne dla osób cierpiących. Kofeina, alkohol i palenie pogłębić również objawy. W nocy, podpierając głowę na poduszce może zmniejszyć przekrwienie głowy i zmniejszyć dźwięki dźwięki.

Zasięgnąć porady

Jeśli szum rozpoczął po uderzenia w głowę, natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Należy również skontaktować się z lekarzem, jeśli masz inne objawy, jak zawroty głowy, nudności, wymiotów lub czuje równowagi. Jeśli metody samopomocy opisane powyżej nie działa, należy odwiedzić lekarza.

Leczenie

Jeśli masz problem z woskowiny, lekarz może go usunąć i dzwonienie w uszach może przestać. Szum w uszach spowodowane przez wysokie ciśnienie krwi zatrzyma się, gdy ciśnienie krwi jest pod kontrolą. Istnieją leki dostępne, ale traktują przyczyny i tak nie będzie powszechnie pracować dla wszystkich.