adcov.com

Dzień po dniu diety niskosodowej

Nasze ciała potrzebują sód, ale zbyt dużo sodu może prowadzić do retencji wody, wysokie ciśnienie krwi i innych problemów zdrowotnych. Jednak, Centrum Medyczne Uniwersytetu Kalifornijskiego mówi, jemy "około 20 razy tyle [sodowe] jak organizm potrzebuje." Wybierz się na spacer do ołtarza w lokalnym sklepie spożywczym, a następnie podjąć Przejedź wszystkich restauracji fast-food, w Twojej okolicy, a zobaczysz, dlaczego tak jest. Większość z tych pakowane i przetworzonej żywności i napojów zawiera wysokie poziomy sodu. Dowiedz się, jak zarządzać dietę o niskiej zawartości sodu, który będzie promować dobre zdrowie.

Bilans

Dodaj potas do każdego posiłku. Sole sodowe i potasowe ze sobą współpracować. University of Maryland mówi: "Utrzymanie właściwej równowagi potasu w organizmie zależy od ilości sodu i magnezu we krwi. Zbyt dużo sodu --- powszechne w zachodnich diet, które używają dużo soli --- może zwiększyć zapotrzebowanie potasu. " Dodaj żywności, które są bogate w potas, jeden posiłek w czasie.

Nieprzetworzone, świeże produkty spożywcze zawierają potas. Jeśli możesz zarządzać diety pełnoziarniste i świeżych ryb, mięsa, owoców i warzyw, będziesz miał o niskiej zawartości soli, dieta bogata w potas.

Jeść owsiankę na śniadanie. Nawet płatków owsianych ma wysoką potasu i niską soli. Dodaj jabłko do owsianki, opakowanie banana na obiad, jeść rodzynki na przekąskę. Sałat się wygodnie zapakowane, ale nadal są bogate w potas i niskiej zawartości soli. Dodać równowagi potasu i sodu cel dla każdego posiłku.

Substytut

Weź to solniczka ze stołu i zastąpić ją substytutem soli. Sprzedam dwie wytrząsarki wypełnione substytut; prowadzi jeden przy piecu do wykorzystania podczas gotowania. Jedz orzechy zamiast solonych orzechów. Wymień regularne sos sojowy z sosem sojowym niskosodowej. Zastępcze produkty mleczne bogate w sód z nich niskiej zawartości sodu. Jeśli to możliwe, zastąpić świeże lub domowe potrawy na puszkach lub wybrać no-soli lub odmiany o niskiej zawartości soli. Zastępca oliwy z oliwek i ocet balsamiczny sos sałatkowy butelkowanego. Użyj słodkiego masła, które nie posiada dodatkową sodu. UCSF mówi: "Bądź kreatywny i sezon jedzenie z przyprawami, ziołami, cytryny, pomarańczy, wino i sosem Tabasco." Dieta o niskiej zawartości sodu nie musi być niska w smaku.

Czego unikać

Unikaj gotowania i pieczenia z soli w miarę możliwości. Zmniejszyć ilość soli w przepisach lub wyeliminować go całkowicie. Unikaj żywności o wysokiej zawartości sodu, takie jak wędzone ryby, mięsa obiadowe, frytki, ogórki i ser. Unikaj szybkich produktów spożywczych i menu ładowane z serem lub innymi sosami, które mogą być bogate w sód. Unikaj napojów o wysokiej zawartości sodu, zwłaszcza wody z kranu, jeśli masz do zmiękczania wody.

Nawet produkty, które nie mogą mieć smak słony wysoki poziom sodu. Przyzwyczajaj się na zakupy do automatycznego odczytu zawartości sodu na porcję. UCSF w "Wytyczne dla niskosodowej diety" mówi: "Czytaj etykiety składnika w celu identyfikacji produktów bogatych w sód. Dodatki do żywności wysoka sodu to sól, proszek do pieczenia, solanką lub inne przedmioty, które mówią" sód, "takie jak glutaminian sodu." Nawet gazowane niestrawność lub przeziębienie może być wysoka zawartość sodu.

DASH

Colorado State University, wyjaśnia: "Dla ludzi, którzy już mają nadciśnienie tętnicze, po ogólnego planu jedzenia nazwie DASH (Dietary Approaches aby zatrzymać nadciśnienie) i ograniczających spożycie sodu do 1500 mg dziennie może być przydatne do obniżania ciśnienia krwi."

DashDiet.org prezentuje dietę nie tylko w niskiej sodu i tłuszczu, ale bogata w potas i błonnik. Dieta ta jest zalecana dla osób z wysokim ciśnieniem krwi lub nadciśnienie, ale to doskonały przewodnik ogólnego zdrowego odżywiania, jak również.

Ostrzeżenie

Uważaj na produkty o niskiej zawartości tłuszczu, które mają wyższą zawartość sodu w porcji niż produkt o wyższej zawartości tłuszczu.