adcov.com

Dzieci z problemami w oddychaniu

Dzieci z problemami w oddychaniu


Gdy Twoje dziecko ma problemy z oddychaniem --- ona jest świszczący oddech, jej nozdrza są spalony, lub jej skóra obraca niebieski --- chcesz odpowiedzi od razu. Na szczęście, oprócz chorób płuc, istnieje tylko kilka przyczyn problemów z oddychaniem u niemowląt. Najczęściej są bezdechu, bezdech senny, i astma czy choroby, które naśladują astmę. Wszystkie są uleczalne.

Bezdechu

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z oddychaniem u niemowląt nazywa bezdech wcześniaków. Wśród dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży, 25 procent tych, którzy urodzili się około 5 ½ funtów i 85 procent noworodków o wadze około 2 kg mają ten rodzaj bezdechu. Zazwyczaj, bezdech wcześniaków odchodzi na własną rękę do czasu dziecko osiąga wiek ciążowy 44 tygodni.

Bezdech wcześniaków występuje, ponieważ niedojrzały ośrodkowy układ nerwowy dziecka nie może w pełni kontrolować swój oddech. Prowadzi to do sytuacji normalnego oddychania po których następują okresy płytkich oddechów lub w ogóle bez oddychania.

Leczenie obejmuje stosowanie respiratora, który "oddycha" dla dziecka lub CPAP (ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych) maszyny, która oferuje zarówno dodatkowego tlenu i ciśnienia, aby pomóc utrzymać płuca dziecka otwarty. W lżejszych przypadkach preemie monitorowano przez oddychanie i kaniula nosa może być wykorzystane w celu zapewnienia dodatkowego tlenu. Pielęgniarki mogą także zastosowanie metod jak łaskotanie, aby "przypomnieć" dziecko do oddychania.

Bezdech senny

Podobnie jak dorośli mogą chrapać i doświadczenie okresy bezdechu podczas snu, więc może dzieci. Czasami bezdechu sennego jest spowodowane przez zablokowanie lub zwężeniem dróg oddechowych; czasami jest to spowodowane przez mózg nie przypominający ciało dziecka do oddychania; a czasem przyczynić się do obu problemów bezdech senny. Mimo, że jest to normalne, wszystkie dzieci od czasu do czasu mają nieregularne oddychania podczas snu, dzieci z bezdechem sennym regularnie zatrzymać oddech na 20 sekund lub więcej na raz.

Według BabyCenter.com, wcześniaków, krwawienie z mózgu, leki i toksyny, choroby układu oddechowego, infekcje, kwaśne odbijanie i wrodzone warunki jak zespół Downa i problemy z sercem są powszechne przyczyny bezdechu sennego u dzieci. W większości przypadków, pediatra twojego dziecka będzie zachęcać do korzystania z monitora klasy medycznej oddychania. Czasami urządzenie CPAP może również być konieczne.

Astma

Prawie jeden na 10 dzieci w Stanach Zjednoczonych ma astmę, według dzieci i astmy w Ameryce, a niektóre z nich wykazują oznaki choroby w ciągu pierwszego roku życia. Astma jest typu przewlekłego zapalenia płuc, które powoduje oddechowe niemowlęcia, aby zmniejszyć, co z kolei powoduje trudności w oddychaniu, a nawet niemożliwe. Jednakże, jest to trudne do zdiagnozowania astmy przed 3 lat, i często infekcje dróg oddechowych może powodować świszczący oddech, które mogą być mylone z astmą.

Niemniej jednak, jeśli dziecko ma trudności z oddychaniem z powodu zakażenia lub astmę, jego pediatra może przepisać leki na astmę poszerzenia przejścia w płucach. Często jest podawany przez maskę tlenową i typu inhalatora.

Zakaz przewlekłe problemy z oddychaniem

Czasami choroba stosunkowo niewielkie problemy z oddychaniem mogą spowodować u niemowląt. Na przykład, zwykłego przeziębienia, zapalenie lub zakażenie może spowodować przeciążenie sprawia, że ​​trudności z oddychaniem. W przypadkach takich jak te, pediatrów zaleca prowadzenie gorący prysznic i trzymając dziecko w zaparowanej łazience (z dala od bieżącej wody) przez około 15 minut, zwłaszcza przed snem; stosując delikatny roztwór soli tworzył dla niemowląt; i stosując ciepłe mgły nawilżacz w sypialni dziecka. Każda z tych rzeczy może pomóc rozbić zatorów, które sprawia, że ​​trudności w oddychaniu.

Niemniej jednak, jeśli dziecko zaczyna świszczący oddech, jeśli jej skóra zmienia kolor na niebieski lub szary, lub jeśli jej pochodni w jej nozdrza, próbując oddychać, zabrać ją do lekarza od razu.