adcov.com

Działania niepożądane w diecie niski indeks glikemiczny

Opierając swoją dietę na indeks glikemiczny (GI) skali jest sposób na włączenie zdrowsze produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa do Twojego stylu życia. Indeks glikemiczny jest pomocne dla tych, którzy chcą schudnąć, dla diabetyków i prediabetics którzy muszą kontrolować poziom insuliny, lub po prostu dla każdego, kto chce prowadzić zdrowszy styl życia.

Definicja

Indeksu glikemicznego diety w oparciu o indeks glikemiczny, która plasuje żywności w zależności od ich właściwości węglowodanów - w szczególności, w jaki sposób szybki i powolny te węglowodany są absorbowane do strumienia krwi. Niski ranking GI oznacza, że ​​węglowodany są uwalniane powoli.

Efekty metaboliczne

Kiedy węglowodany są uwalniane powoli, powoduje mniej znaczących wahań poziomu glukozy we krwi, a co za tym idzie, poziom insuliny. Gdy poziom glukozy we krwi wahają się znacznie, twoje ciało jest popychany do skrajności, aby utrzymać wszystko w ryzach. Ci, którzy są hipoglikemii, hiperglikemii lub cukrzycy potrzebę unikania krwi glukozy skrajności.

Energii

Z jednej strony efekt o niskim indeksie glikemicznym jest to, że ponieważ węglowodany są powoli uwalniane, to są bardziej stabilne energię w ciągu dnia. Skoki cukru we krwi wynikające z wysokim IG może doprowadzić do "katastrofy" w energii na kilka godzin po jedzeniu.

Drugi posiłek Effect

Oficjalna strona indeks glikemiczny dotyczy innego jak efekt uboczny efekt "drugiego posiłku." Oznacza to, że nie jest konieczne, aby je niskim indeksie glikemicznym na każdym posiłkiem, ponieważ efekt wcześniej spożywanych niskim indeksie glikemicznym przenosi się do następnego posiłku. Na przykład, jeśli jeść żywności o niskim IG przy kolacji, twoje ciało będzie nadal mieć korzystny wpływ na śniadanie następnego dnia.

Odchudzanie

Niski GI diety jest skutecznym narzędziem utrata masy ciała i może pomóc osiągnąć swoje cele utrata masy ciała w bardziej zdrowy sposób niż wielu diet. O niskim indeksie glikemicznym, abyś czuł się bardziej pełny przez cały dzień, co zmniejsza pragnienie niezdrowe przekąski.

Wyjątki

Mimo, że niektóre warzywa i owoce mają wysoką pozycję GI (takie jak dynie czy pasternak), faktycznie mają niskie węglowodany-per-służąc rankingu - w przeciwieństwie do żywności, takich jak ziemniaki. Więc śmiało jeść tyle zdrowe warzywa i owoce, jak chcesz, bez względu na ich wysokie rankingi GI.