adcov.com

Działania niepożądane leku Motrin

Działania niepożądane leku Motrin


Motrin jest wersja marka ibuprofenu. Jest on stosowany w leczeniu gorączki, zapalenie i łagodnego do umiarkowanego bólu. Jak w przypadku każdego leku, Motrin ma potencjalne skutki uboczne, począwszy od łagodnego do ciężkiego.

Identyfikacja

Motrin lub ibuprofen, jest członkiem klasy niesteroidowych przeciwzapalnych leków, (NSAID), który zawiera aspirynę, Advil, Nuprin, Indoc, Relafen oraz Medipren, między innymi. Jego działanie polega na blokowaniu enzymu, który wytwarza prostaglandyny. Prostaglandyny są co stworzyć odczucie bólu, gorączki i stanów zapalnych w organizmie. Kiedy prostaglandyny są zmniejszone, tak samo jak ból, stan zapalny i gorączkę.

Częste działania niepożądane

Najczęstsze skutki uboczne Motrin bóle głowy, dzwonienie w uszach, nudności, wysypka, biegunka i zawroty głowy, zaparcia, zgaga, senność, zawroty głowy i ból brzucha. Może to również powodować wzdęcia i gazy, swędzenie lub wysypka, nerwowość i zaburzenia widzenia. Nie są one zwykle za ciężkie.

Ogranicza również zdolność krzepnięcia krwi, dlatego krwawienia może być zwiększone po kontuzji.

Poważne działania niepożądane

Efekty uboczne, które są uważane za poważne i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej obejmują:
Krwawe lub czarne stolce
Szybki przyrost lub utrata apetytu waga
Ból w klatce piersiowej lub ograniczenie
Zaburzenia mowy
Vomit, który wygląda jak fusy czy krwawa
Oddawanie moczu trudności lub ciemny mocz
Gorączka lub dreszcze
Fioletowe plamy na skórze
Drgawki
Zażółcenie skóry lub oczu
Grypa lub zimno jak objawy (ból gardła, gorączka, bóle głowy) towarzyszy wysypka, że ​​pęcherze lub peelingi

Inne obawy

Ten rodzaj leku może zmniejszyć przepływ krwi do nerek, zwłaszcza u osób, których nerki już są naruszone lub którzy mają zastoinowej niewydolności serca. W związku z tym należy stosować dodatkową ostrożnością.

Ktoś uczulony na NLPZ powinny unikać podejmowania Motrin. Reakcja alergiczna na Motrin może zawierać oddychania usterek, pokrzywka, obrzęk gardła, twarzy, języka i warg. Poważniejsze reakcje mogą obejmować zawał serca, obrzęk, skrzepy krwi, niewydolność serca lub nadciśnienia.

Motrin nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i nigdy nie powinny być brane pod koniec kadencji. To może być jednak podjęta przez karmiące matki, ponieważ nie przenika do mleka matki.

Interakcje

Motrin zrobione z litem, może zwiększyć poziom litu do punktu toksyczności. Może on współdziałać z lekami ciśnienia krwi, zmniejszenie efektów tych leków. Ponieważ Motrin rozrzedza krew, to nie powinien być stosowany w skojarzeniu z innymi leki przeciwzakrzepowe.