adcov.com

Działalności człowieka, które zagrażają Ekosystem

Działalności człowieka, które zagrażają Ekosystem


Ludzie często podejmują rolę odgrywa zdrowy ekosystem w codziennym życiu za pewnik. Ekosystem zapewnia czystą wodę, filtruje zanieczyszczenia z powietrza i wiele więcej. W rzeczywistości, 80 procent leków na świecie pochodzą z roślin, według strony internetowej Akcja Bioscience. Mając to na uwadze, że ważne jest, aby pamiętać, że wiele z tych rzeczy ludzie robią na co dzień mają poważny wpływ na ekosystem i jego zdolności do dalszego świadczenia te rzeczy i wiele innych.

Overpopulating

Jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla ekosystemu jest stale rosnąca populacja rasy ludzkiej. Jak ludności rośnie, istnieje większe zapotrzebowanie na mieszkania, rozwoju i dostarczania zasobów naturalnych. Z ponad sześciu miliardów ludzi na Ziemi, zniszczenie ekosystemu spowodowanych przez człowieka przeludnienie i bezładnej zabudowy miejskiej szybko wzrasta. Na przykład, ludzie już przekształcone lub zniszczony około połowę lasów na naszej planecie i wykorzystać większość środków na potrzeby człowieka, według strony internetowej Fathom. Tendencja ta jest nie tylko fizyczne zagrożenie dla lasów, to stanowi zagrożenie dla wszystkich zasobów naturalnych i powoduje szybkie wymieranie innych żywych gatunków zwierząt.

Tworzenie Zanieczyszczenie

Działalność człowieka produkują duże ilości zanieczyszczeń, które zagrażają ekosystemu. Stosowanie pestycydów w uprawach mogą zanieczyścić dopływ wód gruntowych i zabić ważnych gatunków owadów, które opierają się na inne zwierzęta lub na żywność rośliny polegać na do zapylania. Zakłady produkcyjne człowieka często wytwarzają zanieczyszczenia powietrza i odpadów toksycznych. Zrzucić również ogromne ilości odpadów na składowiskach. Nawet jazda samochodem - coś, co większość ludzi uważa, muszą robić regularnie - tworzy zanieczyszczenia powietrza przez gazy cieplarniane, które są uważane za klucz do globalnego ocieplenia i topnienia podbiegunowych.

Polowanie

Overhunting jest problemem na całym świecie, mimo wielu prób państwowych, jak utrzymać kłusownictwo i overharvesting w zatoce. Zabijanie zwierząt dla pożywienia może być korzystne w takim stopniu, ze względu na choroby i inne problemy związane z przeludnieniem gatunku. Ale kiedy gatunek jest ścigany w skrajności, jego numery w końcu zaczynają spadać i staje się zagrożone lub wymarłe. Ponieważ zwierzęta odgrywają pewną rolę w ekosystemie, ten rodzaj polowania zagraża równowadze w przyrodzie, co istnieje.

Wylesianie

Ekosystem jest stale zagrożona ze względu na niszczenie siedlisk. Jednym z najbardziej niepokojących działań człowieka dotyczących środowiska masowe wylesianie jest na cele rolne i zagospodarowania terenu.

Wszystkie gatunki zwierząt mają szczególne potrzeby w ich siedliska, a niektóre opierają się na stosunkowo niewielkim środowisku, które nie mogą istnieć gdzie indziej. Gdy ludzie poziom las nazywają domu, mogą one zniknąć formularz istnienie w czasie.

Dla rodzimych gatunków Przedstaw

Ekosystem jest delikatna równowaga gatunków roślin i zwierząt, które należą w danym obszarze. Ale ludzie wprowadzenie obcych gatunków do nowych siedlisk dla własnych celów. Na przykład, zwierzę jest wprowadzone do nowego obszaru, gdzie nie istniała jeszcze pomóc obniżyć na przeludnienie gryzoni. Ostatecznie nowy zwierzę zaczyna mieć własne wpływ na nowym obszarze, a często powoduje kłopoty dla innych gatunków rodzimych. Dla rodzime rośliny może także stać się problemem poprzez przejęcia istniejących gatunków rodzimych w nowym miejscu, co oznacza, ważne kwiat lub zioła może być głuchy na zewnątrz.