adcov.com

Dysthyroid Choroby oczu

Zwany także choroby oczu i choroby tarczycy oczu Gravesa, dysthyroid choroba oczu występuje zwykle u osób z nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy). Objawy mogą pojawić się oko na długo przed tarczycy staje się nadpobudliwe, jednak. Według Fundacji tarczycy Kanady, około 10 procent pacjentów z dysthyroid choroby oczu nigdy nie rozwinąć nadczynność tarczycy. Chociaż oba te warunki są zaburzenia autoimmunologiczne i są ściśle powiązane, wydają się być niezależne od siebie.

Częstość

Kilka rodzajów zidentyfikowano tarczycy i choroba Gravesa jest najczęstsze. Około 50 procent pacjentów z tym zaburzeniem wykazuje pewien stopień dysthyroid choroby oczu, według Fundacji tarczycy Kanady. Tylko około 2 procent osób z nadczynnością tarczycy Gravesa rozwijać ciężkich postaci choroby oczu, jak zauważył Uniwersytetu w Dundee, Szkocja. Osoby z nadczynnością tarczycy Gravesa, którzy palą, są prawie osiem razy bardziej narażone na rozwój dysthyroid choroba oczu.

Objawy

Podstawowym objawem dysthyroid choroby oczu jest zapalenie tkanek oka. Oczy miał piaszczysty wrażenie i są obolałe, podrażniona, czerwona i wodnisty. Powiek i tkanek wokół oczu stają się spuchnięte z powodu zatrzymania płynów, które jest zwykle gorsze od spania. Objawy nasiliły się w słońcu lub wietrze. Obrzęk mięśni w orbicie zrobić oczy wybrzusza się i dać osobie wygląd szeroko otwartymi oczami staring. To oko-wypukły jest cierpienie kosmetyczny dla wielu ludzi.

Poważnych przypadkach

W bardziej poważnych przypadkach choroby dysthyroid oczu, obrzęk może spowodować trudności w poruszaniu się do oczu lub ból podczas ich przemieszczania. Pacjent może wystąpić podwójne widzenie. Wizyjny może być również przerwany jeśli obrzęk tyłu prasy gałki ocznej w nerwie z oka do mózgu. Eye-wypukły może stać się na tyle, że człowiek ma trudności w pełni zamykając powieki poważne.

Leczenie nadczynności tarczycy

Jeśli pacjent nie ma już zdiagnozowano nadczynność tarczycy, gdy objawy chorobowe pojawiają dysthyroid oko, tarczyca będą sprawdzane i muszą być traktowane, jeśli nadczynność. Można to zrobić za pomocą leków przeciw tarczycy, aby zatrzymać wytwarzanie większej gruczołu od hormonu tarczycy, leków i beta-blokery w celu zablokowania działanie już krążącego hormonu tarczycy. Promieniotwórczy jod terapia jest również często stosowane w którym pacjent wdycha kapsułki lub roztwór jodem radioaktywnym, i to wzmożenie jodu niszczy komórki tarczycy. Operacja może być konieczne, jeśli tarczyca staje się bardzo spuchnięte. Zabiegi te mogą pomóc w zmniejszeniu objawów dysthyroid choroby oczu.

Dysthyroid Leczenie choroby oczu

Łagodne do umiarkowanych przypadków dysthyroid choroby oczu zwykle ustępują w ciągu kilku miesięcy do dwóch lat bez szczególnego leczenia oczu. Pacjenci mogą korzystać sztucznych łez, aby uspokoić podrażnione oczy, a jeśli występuje podwójne widzenie, specjalne okulary z produkcji pryzmatów może pomóc. Niestety, podwójne widzenie może całkowicie rozwiązać, a u wielu pacjentów nadal mają wybrzuszone oczu nawet po znikają inne objawy.

Intensywna kuracja

U pacjentów, których choroba postępuje nawet po oko leczenie tarczycy, lekarz może przepisać kortykosteroidy w celu zmniejszenia obrzęku i stanu zapalnego wokół oczu. Leki immunosupresyjne są również możliwe, albo połączenie tych dwóch. Operacja jest możliwość poprawy wyglądu oczu.