adcov.com

Dysk odzyskiwania przepuklina

Problemy z kręgosłupem plaga większość Amerykanów, ale ważne jest, aby zrozumieć, na czym polega problem, a także możliwości leczenia w celu skutecznego odzyskania.

Definicja przepuklina dysku

Przepuklina dysku jest często nazywany "wypadnięcie" dysku lub pękniętej płyty. Polega ona na łamanie płyty, złamane lub wybrzuszenia. Jest to przepuklina, a także powoduje ból w ramionach, szyi i nóg.

Leczenie nieoperacyjne

Według OrthoInfo.com, 90 procent pacjentów są skutecznie leczone przez nie chirurgiczne zabiegi. Należą do nich lód zmiennego i ciepła, biorąc leki przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie, i wiele, wiele odpoczynku. Również fizykoterapia jest koniecznością. Podczas gdy ruch jest zazwyczaj koniecznością, zaleca się zwykle, że pacjenci nie podnosić niczego, czy ekstremalne treningi.

Opcje chirurgiczne

W cięższych przypadkach lub przypadkach, gdzie nie chirurgiczne metody nie działają, może być wymagana operacja. Chociaż istnieje wiele rodzajów chirurgii kręgosłupa, niektóre z najczęściej są fuzja lub discectomy dysk. Oni obejmują usunięcie pękniętego dysku i oddanie kości lub metalową płytkę w jego miejsce.

Recovery Time

W zależności od wagi ciała, zazwyczaj ciało stałe dwa tygodnie jest zalecane, gdy po zabiegu chirurgicznym się średnio od trzech do sześciu tygodni do odzyskania.

Zapobieganie

Przepuklina dyski są najczęściej wynikiem podnoszenia zbyt dużo lub podnoszenia w niewłaściwy sposób. Powrót ćwiczenia wzmocnić mięśnie (może to także treningi brzucha). Jak w przypadku wielu warunków, utrzymanie zdrowej wagi pomoże Ci trzymać z dala od głównych problemów z plecami.