adcov.com

Dwóch głównych przyczyn raka

Rak jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Zaczyna się, gdy geny mutują i pozwalają komórki rosną bez kontroli. Mutacje genu mogą być dziedziczone lub nabyte. Nabyte mutacji spowodowanych przez powtarzaną ekspozycję na działanie czynników rakotwórczych, takich jak te, w papierosach lub szkodliwych produktów spożywczych. Dwie główne przyczyny raka jest palenie i starzenie.

Starzenie się

Choć każdy w każdym wieku może zachorować na raka, coraz starsza jest jednym z największych czynników ryzyka. Starzenie się jest częściowo spowodowana utleniaczy, które mogą uszkodzić DNA. Rak, który jest uważany za starzenia choroby często zaczyna się utleniającymi, które są wytwarzane w czasie normalnego metabolizmu. Przeciwutleniacze, takie jak witaminy A i C, zminimalizować uszkodzenia od utleniaczy, ale większość ludzi nie dostają wystarczająco dużo składników odżywczych, aby zapobiec raka.

Starzenie się i Żywienia

Starzenie się jest nie tylko liczba lat od urodziliśmy; to również, jak szybko te części naszego ciała zużywają się. Nasze ciała wiek częściowo dlatego, że nie mam dość odpowiednich składników odżywczych. Jemy zbyt dużo tłuszczu, a za mało warzyw, błonnika, owoców i wapń. Nie jeść pokarmów, które zawierają przeciwutleniacze - co może wzmocnić układ odpornościowy i zwalczania choroby - mogą prowadzić do wielu form raka. Zła dieta jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do dojrzewania, która jest jedną z dwóch głównych zagrożeń nowotworowych.

Starzenie się z braku aktywności fizycznej

Brak aktywności fizycznej powoduje, że można starzeć i przyrost masy ciała. Za mało ćwiczeń i nadwaga zwiększają ryzyko raka piersi, jelita grubego, nerki, macicy, przełyku i raka endometrium. Nadwaga sprawia, że ​​organizm wytwarza zbyt wiele hormonów, które powodują raka rośnie. Większość ludzi umieścić na dodatkowej wagi w ich wieku, i tych, którzy nie mają zwykle bardzo aktywny tryb życia.

Palenie

Używanie tytoniu jest najbardziej do uniknięcia przyczyną raka. Dym papierosowy ma ogromną ilość utleniaczy. Chociaż większość osób wie, palenie powoduje raka płuc, nie zdają sobie sprawy, palenie tytoniu powoduje większe ryzyko przełyku, żołądka, nerek, pęcherza moczowego, trzustki, szyjki macicy, macicy, głowy, szyi i nowotworów wątroby, jak również. Rak, który rozpoczyna się w komórkach krwi jest bardziej prawdopodobne u osób palących niż niepalących.

Rozważania

Według National Cancer Institute, rak płuca jest główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych. Około 80 procent kobiet i 90 procent mężczyzn, którzy umierają na raka płuc na raka, który został spowodowany przez palenie. Raport przez chirurga ogólnego wykazały, że dym tytoniowy zawiera ponad 4000 substancji chemicznych, a co najmniej 43 z nich powoduje raka.

Badania

Maja 2008 Artykuł w "Science Daily" wyjaśnia, jak naukowcy z Science University Cancer Institute w Oregon Health i badane białko, które normalnie zapobiega rakowi. Białko, FANCD2, staje się nieskuteczne, gdy narażone na dym papierosowy. Naprawy FANCD2 uszkodzenie DNA, powodując śmierć komórek uszkodzonych, a dla palących zatrzymuje wytwarzanie białka. Gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości FANCD2, powoduje uszkodzenia DNA prowadzi do raka.